Банки самостійно встановлюватимуть порядок затвердження переліку пов’язаних осіб

Національний банк уточнив процедуру визначення пов’язаних із банками осіб. Про це інформує прес-служба регулятора.

Зокрема, з метою підвищення ефективності процесу управління операціями з пов’язаними із банками особами Національний банк надав комерційним банкам можливість самостійно встановлювати порядок затвердження переліку пов’язаних з банком осіб.

Додатково уточнено строк, упродовж якого банк зобов’язується визначити у статистичній звітності особу як пов’язану із банком відповідно до рішення Національного банку, а також порядок визначення непов’язаною із банком особи у зв’язку із втратою нею ознак пов’язаності через певний час.

Відповідно до затверджених змін банк має звернутися до НБУ з клопотанням про втрату ознак пов’язаності особи, яка раніше була визнана регулятором пов’язаною особою із банком, але з часом втратила ознаки пов’язаності, для отримання погодження можливості виключення такої особи із переліку пов’язаних із банками осіб.

Клопотання банку має бути обґрунтованим, тобто факт втрати пов’язаності повинен бути підтверджений документально.

Відповідні зміни запроваджені Постановою Правління НБУ №125 від 26 листопада 2018 року «Про внесення змін до Положення про визначення пов’язаних із банком осіб», яка набрала чинності з 28 листопада 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: