BRENT та BITCOIN виходять на УБ

brentbitcoin

«Українська біржа» 19 грудня запустить торги новими ф’ючерсними контрактами на ціну нафти сорту BRENT та на індекс BITCOIN. Як повідомляє прес-служба Біржі, це стало можливим після того, як НКЦПФР зареєструвала специфікації ф’ючерсних контрактів і зміни до Правил ПАТ «Українська біржа».

BRENT

Brent – це еталонна марка (маркерний сорт) нафти, що видобувається в Північному морі. Фактично вона є сумішшю декількох сортів нафти з шельфових родовищах Brent, Forties, Oseberg та Ekofisk між узбережжями Норвегії та Шотландії. Brent – одна з основних марок нафти, що торгуються на міжнародних нафтових біржах.

Ціна нафти Brent з 1980-х років є основою для ціноутворення багатьох інших сортів нафти. Сьогодні ціни на 70% всіх світових сортів нафти прямо або побічно визначаються цінами на Brent.

Дана марка нафти стала еталонною завдяки надійності поставок, наявності декількох незалежних постачальників і готовності її покупки з боку безлічі споживачів та переробників. Brent має достатню ліквідність, щоб залишатися маркерною.

macuev«Запуск ф’ючерсу на нафту на «Українській Біржі» ми вважаємо важливим і знаковим моментом. Плани і розмови про це велися роками, але лише зараз вони змогли реалізуватися. Знаковість цього інструменту в тому, що, сподіваюся, він буде однією з перших ластівок сировинного ринку, за яким з’являться ф’ючерси на сільськогосподарські продукти і на енергетичні, – сказав Керуючий директор компанії «Драгон Капітал» Денис Мацуєв. На його думку ця подія важлива для фондового ринку, оскільки з’явиться ще один інструмент, яким зможуть оперувати як інвестори, так і представники реального сектору економіки, наприклад, нафтотрейдери.

BITCOIN

Bitcoin – це інноваційна платіжна система та новий вид електронної валюти. Використовуючи однорангову (peer-to-peer) технологію, Bitcoin функціонує без центрального органу управління чи банків, опрацювання транзакцій та емісія біткоїнів виконується колективно учасниками мережі. Це проект з відкритим початковим кодом, його архітектура публічна, ніхто не володіє чи контролює Bitcoin, і усі можуть стати учасниками мережі. Завдяки своїм унікальним властивостям Bitcoin надає нові унікальні можливості, якими до цього не володіла жодна платіжна система.

suhorukov«Унікальність ситуації в тому, що «Українська біржа» стала першим регульованим ринком у світі, який запропонував ф’ючерсні контракти на Bitcoin. Враховуючи те, що інтерес до цієї «криптовалюти» в Україні досить високий, а з іншого боку чинне правове поле сильно обмежує можливості українців у доступі до фінансових інструментів розвинутих ринків, ми можемо отримати синергетичний ефект, – говорить Керуючий директор Інвестиційної групи УНІВЕР Олексій Сухоруков. – Я впевнений, що це в підсумку допоможе привернути увагу і міжнародних гравців».

Нові інструменти розширюють можливості учасників і можуть бути використані інвесторами в різних інвестиційних стратегіях. Очікується, що вони будуть затребувані широким колом учасників ринку і залучать на нього нових учасників. Зокрема, йдеться про підприємства нафтогазового сектора, компанії з IT-сфери та їх співробітників.

 

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: