Якою буде нова модель регулювання небанківських фінустанов

В НБУ розповіли про основні принципи майбутнього регулювання небанківського фінансового сектору.

Це питання, зокрема, обговорив Голова НБУ Яків СМОЛІЙ під час зустрічі з представниками Української світової кооперативної ради, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Представники Української світової кооперативної ради цікавилися баченням центробанку майбутньої моделі регулювання діяльності кредитних спілок в Україні після схвалення законопроекту №2413а про спліт.

Голова НБУ розповів, що в жовтні цього року центральний банк презентував учасникам небанківського фінансового ринку проект Білої книги «Майбутнє у регулюванні небанківського фінансового сектору», який окреслює підходи Національного банку до сегментації ринку, ліцензування, пруденційного нагляду, звітування, перевірок, корпоративного управління та захисту прав споживачів.

Яків Смолій зауважив, що проект Білої книги базується на двох стовпах: пропорційному принципові в регулюванні та визначеній сегментації ринку. Так, Національний банк упевнений, що регулювання і нагляд за небанківськими фінансовими установами мають бути адекватними типу компанії, ризику, притаманному її діяльності, розміру та системному впливу, а також бізнес-моделі.

Голова НБУ впевнений, що нова модель регулювання небанківських фінансових установ дозволить досягнути ефективності та прозорості ринку. Це водночас наблизить небанківські фінансові послуги, які отримують українські споживачі, до провідних європейських стандартів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: