Запас ліквідності банків є достатнім для повноцінного кредитування

Зростання гривневих кредитів якісним позичальникам, які не допустили дефолту в попередній період, є досить динамічним і становить близько 23% р/р.

Про це повідомила Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА під час виступу на заході KriekTalk, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Зокрема, вона зазначила: «Наразі банківський сектор є достатньо капіталізованим та має значний запас ліквідності для повноцінного відновлення кредитування у країні. Високого темпу набрало роздрібне кредитування, яке зростає на 38% р/р. Ми спостерігаємо зростання конкуренції у банківському секторі, що стимулює банки інтегрувати сучасні технологічні рішення для швидшого та комфортнішого обслуговування клієнтів».

Катерина Рожкова також зауважила, що банки все активніше починають працювати у сегменті кредитування малого та середнього бізнесу. «Я очікую, що з часом малий та середній бізнес буде віддавати перевагу тим банкам, які, окрім надання кредитів, зможуть запропонувати підприємцям комплексні рішення з підготовки фінансової звітності та роз’яснень системи оподаткування. Податкові зміни стають усе складнішими, тоді як підприємці не володіють необхідним ресурсом для їх комплексного опрацювання», – додала вона.

Невирішеним поки залишається питання проблемних кредитів у банківському секторі. Катерина Рожкова нагадала, що у загальній сумі кредитів, виданих 20 найбільшим бізнес – групам, частка непрацюючих кредитів становить 86%.

«Це занадто висока концентрація. Якщо ми зараз допоможемо бізнесу зробити реструктуризацію боргів, він отримає доступ до обігових коштів та зможе стимулювати економічний розвиток. Минулого року ми спільно з групою фахівців під керівництвом консультанта Європейського банку реконструкції та розвитку розробили законопроект, який передбачає ще одну можливість вирішення ситуації за рахунок створення компаній з управління проблемною заборгованістю. Чекаємо на реєстрацію цього законопроекту в Парламенті, оскільки в разі ухвалення він дозволить створити інфраструктуру для розвитку вторинного ринку проблемних активів, що зрештою сприятиме не тільки вирішенню питання проблемних активів у банках, а й зростанню інвестицій», – зауважила Перший заступник Голови НБУ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: