Як в Україні забезпечуватимуть вільний рух капіталу

Остаточний перехід до режиму вільного руху капіталу в Україні можливий лише за умови якісного податкового контролю, запорукою якого є імплементація Плану дій BEPS.

На цьому наголосив Директор Департаменту фінансового контролінгу НБУ Олег СТРИНЖА, виступаючи на Форумі Level Up Ukraine 2018, організованому компанією Deloitte та Асоціацією платників податків України, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

За його словами, реалізація Плану дій BEPS підвищить прозорість операцій через низькоподаткові юрисдикції, забезпечить стабільність податкових надходжень у бюджет та створить умови для валютної лібералізації», – зазначив він.

У ході панельної дискусії «Податкова та фінансова безпека майбутнього» Олег Стринжа розповів про кроки Національного банку з поступової лібералізації валютного регулювання, які вже отримали схвалення бізнесу та громадян. Це, зокрема, лібералізація сплати дивідендів за кордон і спрощення інвестування за кордон фізичними особами. Він також нагадав, що з лютого 2019 року відбудеться черговий етап валютних пом’якшень разом із введенням в дію Закону «Про валюту і валютні операції».

«Усі ці кроки дають «зелене світло» для відпливу капіталу за кордон. Тому для переходу в режим повної свободи валютних операцій нам необхідно мати компенсатор у вигляді ефективного податкового контролю, який закриє можливості виводити прибутки, сформовані в Україні, в низькоподаткові юрисдикції», – пояснив Олег Стринжа. За його словами, понад 100 країн приєдналися вже до Плану дій BEPS і автоматичного обміну податковою інформацією, тож зволікання з реалізацією цього Плану в Україні шкодить лише нашій державі.

Законопроект про імплементацію Плану протидії розмиванню бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування (Плану дій BEPS), оприлюднений в жовтні Національним банком та Міністерством фінансів, невдовзі буде внесений до Верховної Ради. Як зазначив Олег Стринжа, для його прийняття необхідне розуміння і підтримка від бізнесу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: