НБУ налагодить спілкування з фінтех-компаніями

Регулятор найближчим часом планує створення дискусійного майданчика, присвяченого розвитку фінтех-індустрії в Україні.

Про це розповів в. о. Директора Департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло ВІДЯКІН під час панельної дискусії у рамках Invest Summit 2018, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

«У рамках цього майданчика експерти з різних підрозділів НБУ зможуть спілкуватися з представниками інноваційних проектів та стартапів у сфері надання фінансових послуг. Це допоможе Національному банку зрозуміти потреби ринку, а інноваційним компаніям зрозуміти особливості поточного регулювання та законодавчої бази», – зазначив Михайло Відякін.

Він додав, що Національний банк значну увагу приділяє фінтех-індустрії та розуміє, які нові підходи та можливості цей сегмент може привнести для розвитку фінансового ринку, зокрема щодо доступності фінансових послуг та зростання рівня фінансової інклюзії в Україні.

Також Михайло Відякін зауважив, що одним із поштовхів для розвитку фінтех-індустрії в Україні може стати можливість віддаленої ідентифікації клієнтів через оновлену систему BankID Національного банку. З 5 листопада банки та небанківські комерційні учасники можуть дистанційно надавати свої послуги через цю систему.

Представник НБУ наголосив, що для якісного розвитку фінансовий ринок потребує прийняття низки актуальних законів. Зокрема, йдеться про:

– законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг» (№2456-д), який у разі прийняття покладає на НБУ повноваження здійснення захисту прав споживачів банківських та інших фінансових послуг;

– законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (№2413а), що у випадку його схвалення передбачає здійснення Національним банком консолідованого нагляду за банківськими та небанківськими фінансовими установами, зокрема страховими компаніями, кредитними спілками та фінансовими компаніями.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: