Ринок лізингу зростає значно швидше, ніж інші небанківські сектори

За дев’ять місяців поточного року лізингодавці уклали нових договорів фінансового лізингу обсягом 17,7 млрд. грн. Це виявилося на 89,6% більше показника аналогічного періоду минулого року.

Такі дані оприлюднив Член Нацкомфінпослуг Олександр ЗАЛЄТОВ у ході Першого регуляторного практикуму лізингодавців, проведеного Комісією спільно з Асоціацією лізингодавців України, йдеться у повідомленні останньої.

Він також зазначив, що за вказаний період кількість укладених договорів фінансового лізингу збільшилася на 109,1% та перевищила 12 тис.

За даними Нацкомфінпослуг, ринок лізингу зростає значно швидше, ніж інші небанківську сектори.

На думку Олександра Залєтова, значне зростання фінансового лізингу головним чином спричинене зростанням фінансування цих операцій за рахунок майже трикратного зростання залучених банківських кредитів і випуску лізингодавцями корпоративних облігацій на суму понад 143 млн. грн.

Ще одним фактором стала дерегуляція на ринку фінансового лізингу, яка сприяє приходу капіталу, зокрема іноземного. Так, згідно з рішеннями Нацкомфінпослуг, фінансовий лізинг можуть здійснювати не тільки фінансові установи, а й інші юридичні особи, які отримали відповідну ліцензію. Таким чином, незважаючи на те, що станом на 30.09.2018 р. нараховувалося 353 фінансові установи з правом надання послуг фінансового лізингу, на них припадає 3,3% загального обсягу ринку фінансового лізингу.

Левова частка всіх нових угод (96%) припала на першу двадцятку компаній, з числа 110, що отримали ліцензію на надання лізингових послуг. При цьому пан Залєтов підкреслив, що Нацкомфінпослуг готова проводити і надалі заходи, спрямовані на дерегулювання ринку фінансового лізингу.

У галузевій структурі обсягів договорів фінансового лізингу, укладених за дев’ять місяців 2018 року, переважають транспорт (4974 млн. грн.), сільське господарство (4008 млн. грн.), будівництво (1205 млн. грн.), металургія (899 млн. грн.), сфера послуг (786 млн. грн.), харчова промисловість (701 млн. грн.), добувна промисловість (213 млн. грн.) та медичне обладнання (211 млн. грн.).

Подальший розвиток ринку фінансового лізингу, на думку Олександра Залєтова, буде залежати від обсягів доступного фінансування, спрощення регуляторного середовища та введення податкових стимулів. Важливим каталізатором зростання фінансового лізингу в нашій країні також може стати законопроект «Про фінансовий лізинг» (№6395), який спрямований на забезпечення балансу інтересів як лізингодавця, так і лізингоодержувача.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: