Банківська система переходить на електронний документообіг

НБУ затвердив «Правила застосування переліку документів, що утворюються в діяльності Національного банку України та банків України».

«Національний банк розробив нові Правила застосування переліку документів у рамках  спільного проекту центробанку та Незалежної асоціації банків України Paperless. Їх головною перевагою є те, що всі документи тимчасового терміну зберігання можуть офіційно зберігатися лише в електронному вигляді. Це – дійсно великий крок назустріч електронному документообігу в банківській системі», – прокоментував Заступник директора Департаменту забезпечення діяльності НБУ, Начальник управління діловодства НБУ Віктор НОСУЛЬКО.

Відтепер Правила містять 13 розділів замість 19. Вони стали удвічі коротшими: завдяки систематизації та уніфікації статей, а також усуненню дубляжу та видаленню неактуальних видів документів – із 1296 статей старої версії Правил у прийнятому документі залишилося 600 статей.

Правила традиційно визначають:

– організацію поповнення Національного архівного фонду відповідно до Закону «Про Національний архівний фонд та архівні установи»;

– види документів, що створюються під час діяльності Національного банку та банків України;

– строки їх зберігання незалежно від виду носія, на якому вони складені (паперовий чи електронний).

Крім того, застосування нових Правил також сприятиме зменшенню витрат на формування та зберігання документів у Національному банку та банках України.

Новий документ затверджений Постановою Правління НБУ №130 від 27 листопада 2018 року, яка набуде чинності з 1 січня 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: