Нацбанк звертає увагу банків на фінмоніторинг

Регулятор нагадав банкам про необхідність проведення ґрунтовного аналізу фінансових операцій, які можуть містити ризики використання банківських послуг для відмивання коштів чи фінансування тероризму.

Про це повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Під час здійснення нагляду за банками і небанківськими фінансовими установами Національний банк встановив факти проведення таких фінансових операцій, пов’язаних з відносинами у сфері страхування.

Водночас деякі з таких операцій здійснювалися з використанням втрачених, викрадених, або підроблених документів.

Мета здійснення зазначених операцій – виведення капіталів, легалізація кримінальних доходів, уникнення оподаткування (зокрема, шляхом переведення безготівкових коштів у готівку).

НБУ нагадує, що суб’єкт первинного фінансового моніторингу має аналізувати фінансові операції клієнтів із застосуванням ризик-орієнтовного підходу, базуючись на:

– критеріях ризиків, визначених самостійно;

– рекомендаціях суб’єктів державного фінансового моніторингу;

– типологічних дослідженнях у сфері протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, підготовлених та оприлюднених спеціально уповноваженим органом.

Національний банк розробив перелік індикаторів, що можуть свідчити про використання операцій у сфері страхування з метою легалізації (відмивання) кримінальних доходів.

Відповідний лист за погодження Нацкомфінпослуг та Державної служби фінансового моніторингу НБУ розіслав банкам та банківським асоціаціям.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: