НДУ запроваджує новий функціонал

Він стосуватиметься обмеження права голосу юридичних осіб – акціонерів, які перебувають під контролем емітента.

Як повідомляє прес-служба Національного депозитарію, ним здійснено модернізацію програмного продукту депозитарного обліку з метою забезпечення виконання вимог Закону «Про акціонерні товариства» щодо встановлення обмеження при визначенні кворуму загальних зборів та прав участі у голосуванні на загальних зборах.

Для встановлення обмеження депозитарні установи мають використовувати функціонал щодо встановлення обмеження на рахунки у цінних паперах (відповідно до Інструкції).

В НДУ звертають увагу емітентів та депозитарних установ, що у разі встановлення обмеження відповідно до Закону «Про акціонерні товариства» акції акціонерних товариств, які належать юридичній особі, що перебуває під контролем такого акціонерного товариства, не враховуються при визначенні кворуму загальних зборів та не дають права участі в голосуванні на загальних зборах.

Під час складання реєстрів/переліків власників цінних паперів для організації та проведення загальних зборів акціонерного товариства – власники цінних паперів, щодо яких встановлено обмеження, включаються до відповідного реєстру/переліку із зазначенням належних їм акцій як не голосуючих.

Зазначений функціонал буде доступний з 13 грудня 2018 року.

Слід нагадати, що з 13 грудня 2018 набуває чинності нова редакція Регламенту провадження депозитарної діяльності, затвердженої Правлінням Національного депозитарію України від 16 листопада 2018 року, яку, зокрема, доповнено новим підпунктом Надання депозитарній установі інформації про юридичних осіб – акціонерів, які перебувають під контролем емітента (пункт 2.3. підпункт 2.3.14.1.).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: