Майбутнє фінансового ринку пов’язане з інноваціями та розвитком фінтех-сервісів

НБУ стежить за розвитком фінтех та активно працює над низкою проектів, здатних стимулювати розвиток інноваційних фінансових послуг в Україні.

«За останні 10 років банкінг і платіжний ринок в Україні істотно змінилися. Змінилися і фінансові звички населення. У 2008 році платіжні карти переважно використовували для зняття готівки. Частка безготівкових операцій з платіжними картками 10 років тому становила 4,5%, а у 2018 році досягла 44,3%», – наголосив Заступник Голови НБУ Сергій ХОЛОД на конференції UAFin.Tech 2018, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

«Зі світу, де клієнт взаємодіяв лише з банком, ми переходимо у світ, де клієнт взаємодіє з тим фінансовим сервісом, який для нього є зручним, простим та інтуїтивно зрозумілим у використанні», – сказав Сергій Холод.

За його словами, щоб стимулювати розвиток інновацій, Національний банк зараз опрацьовує питання створення майданчика для взаємодії з фінтех-компаніями, які з’являються на українському ринку. Створення такого sandbox допоможе регулятору зрозуміти потреби ринку, а компаніям – отримати експертну підтримку від регулятора щодо особливостей нормативного регулювання цього ринку.

Поряд із цим, НБУ окрему увагу приділяє таким питанням, як:

– віддалена ідентифікація клієнтів через систему BankID НБУ для отримання банківських, фінансових та інших комерційних послуг;

– імплементація в Україні норм Директиви ЄС PSD2 (концепція Open Banking);

– модернізація СЕП НБУ з метою забезпечення миттєвих платежів у форматі 24/7 і в національному масштабі за міжнародними стандартами (насамперед мова йде про IBAN і ISO 20022);

– пілотний проект з тестування електронної гривні (е-гривня) на базі технології blockchain тощо.

Сергій Холод також акцентував увагу на важливості комплексного захисту користувачів під час впровадження інноваційних рішень та продуктів. Йдеться і про кібербезпеку, і про захист прав споживачів фінансових послуг. Він додав, що вирішити це питання може зміна законодавчого поля у контексті консолідації регулювання фінансових ринків.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: