НБУ має комплексне розуміння ризиків, пов’язаних з відмиванням коштів

Минулого тижня відбулося 57 Пленарне засідання Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL).

Національний банк на цьому засіданні представив Директор Департаменту фінансового моніторингу Ігор БЕРЕЗА, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

«Участь в роботі Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму є важливою для України та, зокрема, для Національного банку. Адже це є ще одним підтвердженням високого рівня кваліфікації експертів, які працюють в НБУ, а також визнанням значних успіхів на шляху боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, яких досягла Україна за останні роки», – зазначив Ігор Береза.

Слід нагадати, що в січні 2018 року Комітет експертів Ради Європи оприлюднив звіт за результатами п’ятого раунду оцінки України, яким підтвердив, що наша держава є надійною юрисдикцією у питаннях боротьби з відмиванням коштів, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення і не потребує спеціальних контрольних заходів з боку MONEYVAL та FATF.

Експерти MONEYVAL також високо оцінили роль НБУ у впровадженні ризик-орієнтованого підходу до побудови системи протидії відмиванню коштів у банківських установах.

«НБУ має комплексне розуміння ризиків, пов’язаних з відмиванням коштів щодо кожного банку, та добре розуміє ризики банківського сектору загалом», – наголошувалось у документі.

Більш детально – у матеріалах НБУ щодо фінансового моніторингу

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: