Нацбанк проводитиме камеральні перевірки банків

Регулятор визначив порядок здійснення безвиїзного банківського нагляду з урахуванням ризик-орієнтованого підходу, інформує прес-служба Національного банку. 

Зміни відбулися у відповідності зі стратегічною ціллю НБУ щодо забезпечення «стабільної, прозорої та ефективної банківської системи», якою передбачено перехід до ризик-орієнтованого банківського нагляду.

Відповідно до нового порядку Національний банк здійснюватиме поточний моніторинг фінансового стану банків та оцінюватиме банки на підставі оцінки рівня ризиків, притаманних діяльності банків, та якості управління такими ризиками.

Також запроваджено новий інструмент безвиїзного банківського нагляду – камеральні (невиїзні) перевірки банків, визначено підстави та порядок їх проведення.

Камеральна перевірка банку під час здійснення безвиїзного банківського нагляду проводиться з метою з’ясування чи підтвердження:

– факту дотримання чи недотримання банком вимог банківського законодавства, нормативно-правових актів та встановлених Національним банком вимог, обмежень щодо діяльності банку, встановлених значень економічних нормативів і лімітів відкритої валютної позиції;

– достовірності визначення банком розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями, відображення банком у бухгалтерському обліку та звітності своїх операцій, наданої банком інформації про пов’язаних із банком осіб та операції з ними;

– підтвердження чи спростування наявності ознак, що можуть свідчити про здійснення банком ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників чи інших кредиторів.

Крім того, Національний банк визначив порядок запровадження особливого режиму контролю та призначення куратора банку, який встановлений у Положенні про застосування Національним банком України заходів впливу, затвердженому Постановою Правління НБУ від 17.08.2012 р. №346.

Відповідні норми передбачені Постановою Правління НБУ від 6 грудня 2018 року №135 «Про затвердження Положенні про здійснення Національним банком України безвиїзного банківського нагляду» (набирає чинності з 12 лютого 2019 року).

Положення розроблене з урахуванням європейських документів з питань нагляду за діяльністю кредитних організацій та на виконання Комплексної програми розвитку фінансового сектору до 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: