Як залучається фінансування в M&A-угодах

Фінансування в M&A-угодах може відбуватися за допомогою трьох основних механізмів.

Про це розповів партнер, Керівник практики корпоративного права та M&A ЮФ Evris Сергій БЕНЕДИСЮК, виступаючи на спеціальному модулі «Корпоративне фінансування» у Legal High School, йдеться у повідомленні LHS.

За його словами, до зазначених механізмів належать власні фінансові ресурси, фінансування шляхом залучення капіталу (equity financing) з боку співінвесторів та боргове фінансування (debt financing).

Головною проблемою при застосуванні першого механізму фінансування (за рахунок власних фінансових ресурсів) він вважає відсутність в Україні чітко структурованого бізнесу, який може оперативно консолідувати групові фінансові ресурси.

Говорячи про нюанси залучення зовнішнього фінансування, експерт сфокусувався на аспектах, на які найчастіше звертають увагу інвестори та банки. Зокрема, їхніми ключовими очікуваннями є прозора і належним чином формалізована корпоративна структура, повна фінансова звітність, відсутність «сірих» схем оптимізації, наявність бізнес-плану, процедури KYC, хороша кредитна історія і відсутність спорів.

Особливу увагу Сергій Бенедисюк акцентував на умовах банківського кредитування. При цьому він підкреслив важливість основних вимог до заставних активів, зокрема тих із них, які на практиці банки приймають як заставу, врахування особливостей їх оцінки та оформлення/переоформлення документів за ними перед передачею в заставу (наприклад, для нерухомого майна обов’язковою умовою є наявність «свіжого» технічного паспорта, оформленого за 30-40 днів передачі в заставу, для земельних ділянок – кадастрові номери).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: