Банки збільшили кредитний портфель

Кредитний портфель банків у національній валюті за листопад 2018 року зріс на 1,2% до 624,7 млрд. грн. Про це свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики», оприлюднені НБУ. 

У листопаді банки продовжували активно кредитувати населення – обсяг гривневих кредитів фізичним особам за місяць зріс на 2,4% до 134,6 млрд. грн. Також суттєву кредитну підтримку отримав і корпоративний сектор. Зокрема, гривневі кредити бізнесу за цей період зросли на 0,9% до 490,1 млрд. грн., а обсяг кредитів в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) збільшився на 1,2% до $15,1 млрд.

Обсяг депозитів населення у платоспроможних банках у листопаді лишився майже на рівні попереднього місяця: у гривні – 257,7 млрд. грн., в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – $8,5 млрд.

Натомість обсяг коштів бізнесу на рахунках у платоспроможних банках у листопаді скоротився, що значною мірою зумовлено сплатою квартальних податкових та інших платежів до бюджету. Зокрема, обсяг гривневих депозитів знизився на 5,1% до 233,1 млрд. грн., валютних (у доларовому еквіваленті) – на 7,5% до $4,9 млрд.

Динаміка гривневих ставок банків у листопаді, крім трансмісії від підвищення облікової ставки у попередні періоди, відображала вплив і кон’юнктурних чинників.

Посилення конкуренції за клієнтів спонукало банки підвищувати у листопаді дохідність гривневих депозитів як для корпоративного сектору (на 0,7% до 14,3%), так і для фізичних осіб (на 0,4% до 11,4% річних).

Також поступово зростали ставки і за гривневими кредитами через посилення попиту на них з боку підприємств та населення. Так, вартість гривневих кредитів для бізнесу в листопаді збільшилася на 0,2% до 19,8% річних, для населення – на 0,5% до 33,1% річних.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: