Як учасники фондового ринку подаватимуть звітність та адміністративні дані до НКЦПФР

З початку 2019 року запроваджуються нові механізми подачі звітності та адміністративних даних професійних учасників ринку цінних паперів до регулятора.

Як інформує Професійна асоціація учасників ринків капіталу та деривативів, з 1 січня 2019 року набирають чинності норми Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», внесені Законом №2210-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів», в частині запровадження нових видів діяльності з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, зокрема діяльності з подання звітності та/або адміністративних даних до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Таким видом діяльності можуть займатися юридичні особи, у тому числі професійні учасники фондового ринку, за умови включення їх до Реєстру уповноважених осіб та отримання від НКЦПФР свідоцтва про включення до Реєстру осіб, уповноважених надавати інформаційні послуги на фондовому ринку.

Для реалізації норм Закону №2210-VIII Комісія розробила ряд проектів нормативно-правових актів. Серед них, зокрема:

– зміни до Положення про подання адміністративних даних та інформації у вигляді електронних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Рішенням НКЦПФР №492 від 13.05.2012 р.;

– Положення про авторизацію осіб, які мають намір провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, та умови провадження такої діяльності;

– Порядок подання інформації особами, які провадять діяльність з подання звітності та/або адміністративних даних до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

– Технічний регламент про подання адміністративних даних та інформації у вигляді електронних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до зазначених проектів адміністративні дані та звітність учасників фондового ринку можуть подаватися до Комісії двома способами: за посередництва агента подання, або безпосередньо суб’єктами подання (професійними учасниками, емітентами тощо).

Умови до агента подання та до суб’єкта подання інформації, що здійснює відповідне подання безпосередньо, будуть ідентичними та, відповідно, міститимуть значні вимоги до архітектури та порядку реалізації подання інформації безпосередньо суб’єктом розкриття.

За інформацією Національного депозитарію України, починаючи з 1.01.2019 р. припиняється подання звітності до Комісії через «Кабінет клієнта».

Як повідомляє АРІФРУ, установа подала документи до НКЦПФР з метою авторизації її в якості надавача інформаційних послуг на фондовому ринку України.

Діяльність надавачів інформаційних послуг передбачена Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів».

У відповідності до Положення про авторизацію осіб, які мають намір провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку України, подані АРІФРУ документи знаходяться на розгляді в НКЦПФР.

У рамках підготовки до авторизації команда АРІФРУ розробила програмний комплекс, який дозволить учасникам ринку оприлюднювати регульовану інформацію у Загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та подавати електронну звітність та/або адміністративні дані до НКЦПФР відповідно до встановлених вимог.

Найближчим часом Агентство оприлюднить на своїх інформаційних ресурсах новий порядок взаємодії з учасниками фондового ринку та договори оферти.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: