НБУ підвищуватиме продуктивність фінансової системи

Регулятор реалізує ряд важливих технологічних проектів, що матимуть позитивний вплив на розвиток усієї фінансової системи в Україні.

Про це, зокрема, розповіли представники Нацбанку на XV щорічній конференції «Управління доходністю та ризиками Profit|Risk|2018», повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Серед зазначених проектів вони назвали створення умов для віддаленої ідентифікації, пілотування платформи «електронна гривня», запровадження платіжних стандартів ISO 20022 та IBАN, а також подальший розвиток внутрішньої міжбанківської платіжної платформи СЕП.

Також представниками регулятора було підкреслено, що невпинний процес глобалізації фінансових ринків спонукає до постійного удосконалення міжнародних стандартів фінансової звітності, розширення вимог до розкриття інформації в ній та розширення відповідальності зовнішніх аудиторів.

Проект Білої книги «Майбутнє у регулюванні небанківського фінансового сектору», нещодавно презентованої НБУ, є лише початком дискусії, як досягти сталого розвитку ринку фінансових послуг. Національний банк відкритий для коментарів та зауважень з боку представників ринку та експертів, а напрацювання та пропозиції будуть використані для розробки ефективного регулювання після схвалення законопроекту про «спліт».

Акцентуючи увагу на питаннях управління ризиками, фахівці НБУ зауважили, що наріжним каменем всієї системи управління ризиками в будь-якому банку є корпоративна культура. Завжди варто пам’ятати, що саме поведінка керівництва банку являє собою рольову модель, яку наслідують інші працівники. Приклад керівництва та відкриті комунікації мають вирішальне значення для трансформації культури управління ризиками.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: