Уповноважені банки прийматимуть пошкоджені банкноти

З наступного року українці зможуть здавати значно пошкоджені банкноти гривні до уповноважених банків.

Як повідомляє прес-служба НБУ, значно зношені банкноти гривні від фізичних та юридичних осіб у регіонах, де відсутні підрозділи Національного банку, прийматимуть уповноважені банки, які мають повноваження на зберігання запасів готівки НБУ. Йдеться про банкноти, які втратили платіжні ознаки внаслідок пожеж, повеней, забруднення хімікатами тощо.

Уповноважені банки не обстежуватимуть такі банкноти. Вони пакуватимуть їх з максимальним збереженням цілісності та передаватимуть до Національного банку як сумнівні для проведення досліджень разом із заявою та відповідною довідкою про вилучення/прийняття банкнот для дослідження.

Відповідне зобов’язання уповноваженим банкам містить Постанова Правління НБУ від 3 грудня 2018 року №134 «Про затвердження Правил визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних та обігових монет національної валюти України». Вона набирає чинності з 2 січня 2019 року.

Слід нагадати, що раніше значно зношені банкноти для проведення досліджень приймали безпосередньо регіональні підрозділи Національного банку.

Статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку, мають три банки – «Ощадбанк», «Приватбанк» та «Райффайзен Банк Аваль».

На сьогодні підрозділи Національного банку збереглися у таких регіонах – Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Харківській, Хмельницькій, Львівській областях та м. Києві.

Також у Постанові №134 уточнені окремі ознаки зношення та пошкодження банкнот та монет.

В Нацбанку зазначають, що ухвалення цього документа зумовлене процесами трансформації і централізації в системі регулятора. Його норми спрямовані на нормативне врегулювання діяльності банків, небанківських фінансових установ та національного оператора поштового зв’язку під час приймання та видачі банкнот, розмінних і обігових монет національної валюти України за всіма видами платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви, для переказів та обміну.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: