Регулювання діяльності з торгівлі цінними паперами буде удосконалено

НКЦПФР оприлюднила доопрацьований проект Рішення «Про затвердження змін до Правил (умов) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андерайтингу, управління цінними паперами».

Документ передбачає внесення змін до зазначених Правил, зокрема пов’язаних з прийняттям Закону № 2210-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» в частині введення поняття кваліфікованого інвестора та номінального утримувача (як клієнта торгівця).

Крім того, до НКЦПФР звернулись Міністерство фінансів України та державні банки з пропозицією внесення змін до ряду нормативно-правових актів Комісії, в тому числі до Правил (умов) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами, з метою популяризації серед населення облігацій внутрішньої державної позики, а також спрощення процедури їх розміщення шляхом проведення аукціонного продажу із залученням первинних дилерів.

Також надійшли відповідні пропозиції від саморегулівних організацій професійних учасників фондового ринку (ПАРД, АУФТ) та Національної асоціації банків України.

За результатом опрацювання отриманих пропозицій та проведених спільних нарад Департаментом методології регулювання професійних учасників ринку цінних паперів НКЦПФР були розроблені відповідні зміни до вищезазначених Правил. Зокрема, передбачено можливість взаємодії торговця, який має ліцензію на здійснення депозитарної діяльності депозитарної установи, з клієнтом із застосуванням спеціалізованого програмного продукту, що спрощує для інвестора процедуру купівлі-продажу об’єктів інвестування.

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про затвердження змін до Правил (умов) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андерайтингу, управління цінними паперами»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: