Вимога щодо обов’язкового продажу 50% валютних надходжень юридичних осіб подовжена

НБУ подовжив дію вимоги щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб у розмірі 50% на період з 14 грудня 2018 року до 6 лютого 2019 року (включно). Метою такого кроку є підтримка стабільності валютного ринку, передає прес-служба Нацбанку.

Як і раніше, продажу підлягатимуть надходження в іноземній валюті 1 групи Класифікатора іноземних валют, банківських металів і в російських рублях. Продаж буде здійснюватися без доручення клієнта і виключно наступного робочого дня після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок.

У такий спосіб дія даної вимоги подовжена до вступу в силу Закону України «Про валюту та валютні операції», а також низки нормативно-правових актів Національного банку, які сформують нову ліберальну систему валютного регулювання.

Слід нагадати, що востаннє Національний банк змінював розмір вимоги до обов’язкового продажу валютних надходжень юридичних осіб на початку квітня 2017 року, коли знизив її з 65% до 50%.

З 7 лютого 2019 року буде впроваджено черговий етап валютних пом’якшень: дерегуляція інвестицій за кордон, спрощення проведення транскордонних операцій населення з валютою і купівлі валюти на міжбанківському ринку для клієнтів банків тощо.

Рішення щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб затверджене Постановою Правління НБУ від 13 грудня 2018 року №138 «Про запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті та  встановлення розміру обов’язкового продажу таких надходжень».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: