Запуск нової системи подачі звітності на фондовому ринку потребує перехідного періоду

УАІБ пропонує запровадити перехідний період для запуску нової системи подачі звітності до НКЦПФР до 1 червня 2019 року.

Як зазначається у повідомленні Української асоціації інвестиційного бізнесу, у зв’язку з невизначеністю ситуації щодо системи подання звітності учасниками фондового ринку після 1 січня 2019 року та з метою запобігання збоїв, що можуть призвести до втрат інформації, УАІБ направила листа до НКЦПФР та запропонувала запровадити перехідний період до 1 червня 2019 року. Це дасть можливість паралельно і безболісно для учасників фондового ринку запустити нову систему подачі звітності та відпрацювати її, а також при цьому уникнути «штучного» порушення строків подачі звітності. Окремо в листі наголошено, що будь-які зміни щодо подачі звітності потребують додаткового технічного опрацювання, у тому числі учасниками ринку, і, відповідно, потребують часу.

З 01.01.2019 р. набирають чинності нові норми Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», внесені Законом №2210-VIII від 16.11.2017 р., в частині запровадження нових видів діяльності з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, зокрема діяльності з подання звітності та/або адміністративних даних до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Таким видом діяльності можуть займатися агенти подання – юридичні особи, у тому числі професійні учасники фондового ринку, за умови включення їх до Реєстру уповноважених осіб та отримання від НКЦПФР свідоцтва про включення до Реєстру осіб, уповноважених надавати інформаційні послуги на фондовому ринку.

Обговорення проектів документів, зокрема, змін до «Положення про подання адміністративних даних та інформації у вигляді електронних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку» (зміни до Рішення №492), які покликані змінити спосіб подання звітності до Комісії після 01.01.2019 р., тривали з травня 2018 року.

Спільними зусиллями профільних асоціацій вдалося зберегти у зазначеному проекті змін норми щодо можливості подачі до Комісії адміністративних даних та звітності учасників фондового ринку не тільки за посередництва агента подання, але і безпосередньо професійними учасниками як суб’єктами подання.

Також проектом змін передбачалося, що підключення програмно-технічного комплексу (ПТК) суб’єкта подання до ПТК Комісії буде здійснюватися відповідно до технічних регламентів, визначених окремими документами нормативно-технічного характеру.

Очікується, що технічні вимоги щодо подання інформації до НКЦПФР як для агента подання, так і до суб’єкта подання інформації, що здійснює відповідне подання безпосередньо, будуть ідентичними та значними.

За інформацією Національного депозитарію України, починаючи з 01.01.2019 р. планується припинення подання звітності до Комісії через «Кабінет клієнта».

УАІБ сподівається, що її ініціатива про запровадження п’ятимісячного перехідного періоду для запуску нової системи подачі звітності до Комісії буде позитивно сприйнята НКЦПФР, а також її підтримають інші асоціації та учасники фондового ринку.

УАІБ також повідомляє, що після розміщення 12 грудня 2018 року на сайті ДУ «Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України» повідомлення про подачу ДУ АРІФРУ документів до НКЦПФР для авторизації в якості надавача інформаційних послуг на фондовому ринку України, зокрема діяльності з подання звітності та/або адміністративних даних до Комісії, Асоціація звернулася до Агентства з проханням оперативно повідомити про орієнтовну вартість їхніх послуг з подання звітності та/або адміністративних даних до Комісії для компаній з управління активами з метою інформування учасників Асоціації.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: