З банків знімуть тягар валютного контролю

Національний банк провів чергову зустріч з представниками банків і експертної спільноти для обговорення нової ліберальної системи валютного регулювання, яка запрацює із 7 лютого 2019 року, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Зокрема, Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ презентував експертам валютні пом’якшення та загальний перелік заходів захисту у сфері валютних операцій, які можуть бути застосовані в разі виникнення ризиків для макроекономічної та фінансової стабільності.

Мова, йшла про регуляторні новації, передбачені 4, 6 и 7 проектами постанов Національного банку, які є частиною нової системи валютного регулювання. Це, наприклад, скасування контролю за строками розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами на суми операцій до 150 тис. грн. і впровадження повідомної системи збору інформації про кредити від нерезидентів на зміну існуючій дозвільній процедурі.

Як наголосив Олег Чурій, нова система валютного регулювання зніме з банків тягар валютного контролю, на зміну якому прийде система ризик-орієнтованого нагляду у сфері валютних операцій. Це означає, що банки перевірятимуть клієнтські операції за принципом «більше ризиків – більше уваги, менше ризиків – менше уваги». Водночас виведення з-під валютного контролю дрібних зовнішньоекономічних клієнтських операцій додатково спростить життя банкам.

Представник Національного банку також анонсував публікацію найближчим часом останнього проекту постанови, яка є частиною нової системи валютного регулювання – детальний перелік запроваджених заходів захисту та порядок їх застосування.

За підсумками публічного обговорення остаточна та схвалена Правлінням Національного банку версія всіх семи нормативно-правових актів буде оприлюднена не пізніше ніж за 30 днів до набуття чинності Законом «Про валюту і валютні операції», тобто до 7 січня 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: