Як використовувати аграрні розписки у кредитних спілках

Відповідні механізми окреслені в Методиці використання фінансової аграрної розписки в кредитних спілках, повідомляє Нацкомфінпослуг.

Ця методика розроблена Проектом «Аграрні розписки в Україні», що впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією разом із Всеукраїнською організацією кредитних спілок та Національною асоціацією кредитних спілок України з метою розвитку кредитування сільськогосподарських товаровиробників, особливо дрібних та середніх, які не мають достатньо ліквідного майна для застави, крім майнових прав на майбутній врожай та молодняка сільськогосподарських тварин, а також з метою упорядкування практики використання фінансових аграрних розписок кредитними спілками України.

У документі, зокрема, зазначається, що фінансова аграрна розписка призначена сприяти покращенню фінансування членів кредитних спілок – малих та середніх агровиробників, зокрема забезпечити фінансування до початку сезону посівної з метою закупівлі необхідного матеріально-технічного забезпечення для ведення сільськогосподарської діяльності поточного та, можливо, майбутніх сезонів.

Фінансова аграрна розписка пов’язує розмір свого зобов’язання із майбутнім врожаєм агровиробника. Зважаючи на те, що українські виробники часто не мають достатньої кількості активів для надання необхідної кредиторам застави та покриття кредитних зобов’язань, то в цих випадках саме аграрна розписка сьогодні створює механізм, який дозволяє агровиробникам залучити фінансування із використанням майбутнього врожаю як застави для кредиторів – кредитних спілок.

Перевагами використання фінансової аграрної розписки є такі:

– пропозиція нового інструменту для кредитування членів спілки-агровиробників;

– збільшення членської бази КС за рахунок покращення доступу до фінансування;

– збільшення розміру застави для покриття кредиту майбутнім врожаєм, який є основним джерелом доходу агровиробника. Кредитна спілка може отримувати додаткову заставу (обладнання, запаси, інші активи) та вказати це в аграрній розписці;

– можливість здійснювати моніторинг врожаю, який надано у заставу, та оперативно вживати заходів для його порятунку від загроз;

– доступ до інформації та відслідковування кредитної історії за аграрними розписками через централізований реєстр аграрних розписок;

– прискорена процедура примусового стягнення боргу за аграрною розпискою у випадку невиконання боржником зобов’язань за аграрною розпискою у порівнянні зі стандартною судовою процедурою. Примусове стягнення боргу за аграрною розпискою відбувається у позасудовому порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Більш детально – у Методиці використання фінансової аграрної розписки в кредитних спілках

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: