Банкам нададуть тестовий період для подання статистичної звітності у XML форматі

Нацбанк підтримав звернення НАБУ щодо вирішення цього питання.

Згідно з повідомленням прес-служби Незалежної асоціації банків України, Асоціація як найбільший представник банківського співтовариства в листопаді цього року звернулася до Нацбанку з пропозиціями банків щодо подання файлів статистичної звітності у форматі XML. Дана ініціатива була розглянута та узгоджена на засіданні Комітету з питань оподаткування та обліку, яке відбулось за участі понад 40 банків-членів НАБУ.

Пропозиції стосувалися встановлення тестового періоду для складання та подання файлів з показниками статистичної звітності, надання регламенту подання статистичної звітності в період закриття 2018 року, впровадження механізму оновлення довідників.

НБУ з розумінням поставився до складності переходу банків на новий XML формат.

На звернення НАБУ регулятор зазначив, що, зважаючи на складність переходу на новий формат подання звітності та з урахуванням необхідності завершення доопрацювання програмного забезпечення, для банків буде встановлено тестовий період у два місяці для складання та подання статистичної звітності у XML форматі. Всі консультації здійснюються технічною підтримкою, телефони якої розміщено на веб-порталі НБУ. Що стосується оновлення довідників, то воно здійснюється в режимі реального часу за допомогою API OpenData, також розміщено на веб-порталі Нацбанку.

Більш детально – в офіційному зверненні НАБУ та відповіді НБУ

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: