Кредиторам неплатоспроможних банків уже повернуто близько 34 млрд. грн.

Фонд гарантування оприлюднив інформацію про погашення банками кредиторських вимог. Наступного року ФГВФО планує завершити ліквідацію понад 40 банків, які були передані в його управління під час кризи 2014-2016 років. Про це розповіли представники Фонду під час прес-клубу, інформує його прес-служба.

Ліквідацію перших чотирьох фінустанов було завершено вже цього року, у двох із них (ПАТ «Класикбанк» та ПАТ «Держзембанк») задоволено вимоги всіх кредиторів, а залишкове майно – передано акціонерам банків. Після закриття решти двох банків – АТ «Банк «Таврика» та АТ «Ерде Банк» – незадоволеними залишилися вимоги кредиторів на суму майже 1,2 млрд. грн. Справи про стягнення цих коштів із пов’язаних з банками осіб сьогодні знаходяться в судах.

«На сьогодні кредиторам неплатоспроможних банків уже повернуто майже 34 млрд. грн., у тому числі майже 4 млрд. грн. виплачено кредиторам сьомої черги (бізнесу); ще майже 2 млрд. грн. – кредиторам четвертої черги – вкладникам «200 плюс» і близько 8 млрд. грн. – забезпеченим кредиторам, у першу чергу НБУ. Вимоги Фонду гарантування задоволено лише на чверть – 19 із 89 млрд. грн. При цьому потрібно розуміти, що банк від банку відрізняється, і коли одна частина фінустанов уже розраховується зі своїми корпоративними клієнтами – інша, перетнувши «екватор» ліквідації, не приступила до погашення навіть третьої черги», – розповіла Ольга БІЛАЙ, Директор Департаменту управління активами ФГВФО.

Так, повністю повернули Фонду витрачені на виплату гарантованого відшкодування вкладникам кошти 19 фінустанов, 14 із них – розрахувавшись також із вкладниками, які тримали на рахунках понад гарантовану суму, почали, а то і повністю погасили вимоги кредиторів сьомої черги – бізнесу. У той же час 22 банки погасили по не більше 10% вимог Фонду гарантування, і ще 10 – взагалі не почали розрахунок з кредиторами третьої черги.

«Можна чітко простежити, що на рівень розрахунку із кредиторами, передусім, впливає бізнес-модель банків та якість їхніх активів. Найвищий рівень задоволення вимог показують фінустанови, які майже не працювали із вкладниками-фізособами. При цьому банки, в яких зобов’язання перед вкладниками перевищують 60% у загальній структурі кредиторських вимог, – повертають менше 10% виплачених Фондом коштів. Так само прямо на рівень задоволення вимог кредиторів впливає якість активів. У банків, у яких рівень погашення кредиторських вимог «у межах похибки», – співвідношення оціночної вартості активів до балансової складає в середньому 8%. А це означає, що джерел повернення коштів Фонду, великим вкладникам та корпоративним клієнтам – просто немає», – сказала Світлана РЕКРУТ, Заступник Директора-розпорядника ФГВФО.

Попри це, задля забезпечення максимального рівня розрахунку з кредиторами Фонд вживає усіх передбачених законодавством заходів.

«Нами було подано понад 5,4 тис. заяв до правоохоронних органів про вчинені кримінальні правопорушення у неплатоспроможних банках на загальну суму понад 607,5 млрд. грн. На жаль, активність правоохоронних органів у розслідуванні виявлених фактів, м’яко кажучи, залишає бажати кращого – до суду доведено менше 1% справ. Сьогодні Фондом також відкрито окремий фронт боротьби – стягнення шкоди, заподіяної банкам, із пов’язаних з банками осіб. На сьогодні пред’явлено позовні заяви до пов’язаних осіб 31 неплатоспроможного банку на загальну суму вимог 66,4 млрд. грн. Звичайно, розгляд таких багатокомпонентних судових спорів триватиме не один рік, але всі винуваті у недостатності майна банків, повинні розуміти – відповісти за свої дії доведеться», – зазначив Віктор НОВІКОВ, Заступник Директора-розпорядника ФГВФО.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: