Капіталізацію банків пропонують спростити

bankГрупа народних депутатів подала до парламенту законопроект «Про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків».

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту закону (реєстраційний №5539), його метою є забезпечення стабільності банківської системи шляхом оптимізації процедур капіталізації та реорганізації банків.

Передбачається, що даний закон діятиме тимчасово (до 1 серпня 2020 року). Ним, зокрема пропонується зменшити строки розгляду документів та оптимізувати процедури капіталізації та реорганізації банків шляхом приєднання для забезпечення послідовних та узгоджених дій з боку регулюючих органів.

Також документом планується врегулювати питання припинення здійснення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи. Це дозволить банкам, які не можуть виконати вимоги Національного банку щодо капіталізації, залишити банківський ринок без навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Наразі така можливість в законодавстві відсутня і є новаторською.

Крім того, законопроектом пропонується вирішити проблему забезпечення безперервності обслуговування клієнтів банку, що приєднується, протягом проведення усієї процедури реорганізації. Для цього документ передбачає:

– скорочення строків та виключення окремих існуючих процедур під час проведення процедури приєднання;

– перегляд існуючої процедури взаємодії банків, що беруть участь у приєднанні, з Національним банком та іншими державними органами під час приєднання;

– визначення моменту виникнення правонаступництва по зобов’язанням банку, що припиняє свою діяльність внаслідок приєднання тощо.

На думку розробників законопроекту, його прийняття сприятиме стабілізації роботи банківського сектору та захисту інтересів вкладників, в тому числі, запобіганню додаткового навантаження на ФГВФО.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: