НБУ визначив пріоритети осучаснення Системи електронних платежів

Системі електронних платежів Національного банку України (СЕП) виповнилося 25 років.

Як повідомляє прес-служба регулятора, завдяки її запровадженню стали можливими електронний грошовій обіг та безготівкові розрахунки в Україні.

«За 25 років свого існування СЕП зарекомендувала себе як зручна, надійна та безперебійна система. Сьогодні вона повністю задовольняє потреби банківської системи в міжбанківських переказах у національній валюті. Завдяки власній розробці криптографічного захисту та електронного цифрового підпису за ці роки не відбулося жодного втручання в її роботу ззовні», – зауважив Голова НБУ Яків СМОЛІЙ під час урочистої зустрічі з нагоди 25-річчя СЕП.

За його словами, розуміючи вимоги часу та потреби банківської спільноти, Національний банк упродовж 25 років удосконалював роботу СЕП, додавав необхідні сервіси та механізми.

«Головною нашою метою є збереження стабільної та продуктивної роботи СЕП», – наголосив Яків Смолій.

Заступник Голови НБУ Сергій ХОЛОД додав, що банки можуть бути упевнені у надійності системи: «Платежі відбуваються швидко і безпечно. Національний банк робить усе для забезпечення ефективного функціонування системи, водночас розвиваючи та модернізуючи її».

Директор Департаменту інформаційних технологій НБУ Володимир НАГОРНЮК розповів, що зараз у промисловій експлуатації перебуває вже третє покоління системи. «Світ не стоїть на місці, і СЕП як ключова система міжбанківських переказів у нашій країні має відповідати на сучасні виклики часу та давати поштовх для інноваційного розвитку держави», – сказав він.

У свою чергу Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олександр ЯБЛУНІВСЬКИЙ зауважив: «Платіжна сфера розвивається найбільш динамічно останніми роками. Тому, працюючи над модернізацією системи, ми повинні враховувати світові тенденції. Також структура платежів у СЕП свідчить, що 98% від кількісті усіх платежів – це операції клієнтів банку. Тож маємо орієнтуватися на потреби кінцевих споживачів – підвищувати швидкість і якість проведення платежів та безпеку і конфіденційності фінансової інформації».

У Нацбанку зазначають, що серед пріоритетів осучаснення СЕП є такі:

– переведення на сучасні міжнародні стандарти обміну фінансовими повідомленнями (IBAN та ISO 20022);

– розширення функціональності та інформаційної складової повідомлень;

– докорінне оновлення системи криптографічного захисту інформації Національного банку;

– запровадження миттєвих платежів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: