Банки здійснюватимуть валютний нагляд за спрощеною процедурою

Відповідні механізми будуть запроваджені із введенням в дію Закону «Про валюту і валютні операції». Про це розповіли представники Національного банку на зустрічі із банкірами, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

«Наша мета – зробити таку систему валютного нагляду, за якої у банків не буде сенсу вимагати від клієнтів додаткові документи, якщо вони бачать, що це реальний бізнес і реальні доходи», – заявив Директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор БЕРЕЗА на зустрічі з банками щодо впровадження нового ризик-орієнтованого підходу до аналізу валютних операцій клієнтів.

Впродовж зустрічі представники Національного банку презентували розроблений проект Положення про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції і відповіли на запитання банків та експертної спільноти щодо запланованого спрощення валютного нагляду.

Банкірів, зокрема, цікавила можливість аналізувати не окремі клієнтські операції, а сукупність операцій у рамках одного договору клієнта з контрагентом. Окрім того, уточнювалися питання щодо скасування вимоги подання Національному банку висновків по кожній окремій операції, а також практик виявлення сумнівних операцій дроблення.

Як зазначив Ігор Береза, з введенням в дію Закону «Про валюту та валютні операції» з 7 лютого 2019 року з-під валютного нагляду будуть виведені дрібні платежі за кордон на суми до 150 тис. грн. Тож значна частина клієнтських операцій буде автоматично звільнена від додаткових перевірок і вимог щодо надання документів.

Таким чином, вже з 7 лютого 2019 року банки будуть здійснювати валютний нагляд за значно спрощеною процедурою.

Разом із впровадженням Плану дій BEPS в Україні і посиленням макрофінансової стабільності Національний банк поступово скасовуватиме всі інші обмеження, які стоять на шляху до режиму вільного руху капіталів, у тому числі і такі, як ліміти на репатріацію дивідендів чи заборона купівлі валюти без зобов’язань.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: