НБУ розширив можливості для збільшення рівня капіталізації банків

Регулятор запровадив новий інструмент капіталізації банківських установ з умовами конверсії/списання, інформує прес-служба Нацбанку. Він є першим кроком у реформуванні вимог до капіталу, запровадження яких заплановано на 2020 рік.

Основною характеристикою інструменту є здатність поглинати збитки банку («loss absorption mechanism») через конверсію або списання зобов’язань за таким інструментом за рахунок коштів інвесторів, а не за рахунок коштів інших кредиторів та держави.

Конверсію або списання зобов’язань за інструментом банк здійснює у разі настання тригерної події – зменшення рівня достатності основного капіталу банку (без урахування інструменту) нижче 6,25%.

Для здійснення конверсії кошти за інструментом спрямовуються на придбання простих акцій банку, що дозволить збільшити розмір статутного капіталу банку. У разі списання зобов’язань за інструментом банк отримає дохід, який «поглине» поточні збитки від його діяльності.

Новий інструмент є довгостроковим (строк залучення коштів – не менше ніж 50 років) та передбачає поступову амортизацію протягом 15 років до кінцевого строку погашення.

Інструмент наразі включатиметься до капіталу 1 рівня (основного капіталу) банку та після запровадження нових вимог до структури капіталу – до додаткового капіталу 1 рівня. Для включення інструменту до капіталу банк отримує дозвіл Національного банку.

Вимоги до інструменту розроблені згідно з нормами законодавства ЄС, зокрема Регламенту (ЄС) №575/2013 від 26.06.2013 р., додаткових Регламентів ЄС до нього та Директиви 2013/36/ЄС, які базуються на рекомендаціях Базеля ІІІ.

Новий інструмент впроваджено Постановою Правління НБУ №148 від 22 грудня 2018 року «Про затвердження змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків України», яка набула чинності з 27 грудня 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: