Ведення касових операцій з іноземною валютою спрощується

Національний банк гармонізує порядок ведення касових операцій з іноземною валютою та банківськими металами із новим ліберальним валютним регулюванням, що запрацює із Законом «Про валюту і валютні операції» з 7 лютого 2019 року. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Раніше норми щодо касових операцій з банківськими металами та з готівковою іноземною валютою були розпорошені у низці відповідних нормативно-правових актах Національного банку, що втратять чинність із введенням в дію Закону.

У подальшому здійснення цих операцій нормативно регулюватиме Інструкція про ведення касових операцій банками в Україні, зокрема, питання щодо:

– оформлення касових документів на операції з переміщення або передавання між банками, приймання/видачі банками банківських металів в операційних касах від клієнтів/клієнтам;

– визначення маси банківських металів під час здійснення касових операцій з банківськими металами;

– встановлення банками ліміту каси для суб’єктів підприємницької діяльності, яким дозволяється використовувати готівкову іноземну валюту.

Таким чином, Національний банк спрощує нормативно-правову базу у сфері валютного регулювання та ведення касових операцій, робить її зрозумілою та доступною у використанні.

Крім того, цей документ актуалізує окремі норми щодо організації касової роботи банками України. Йдеться про документальне оформлення руху готівки в касі банку, використання печатки на документах за її наявності, пакування інвестиційних монет Банкнотно-монетним двором тощо.

Відповідні норми містяться у Постанові Правління НБУ від 21 грудня 2018 року №145 «Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні», яка набрала чинності з 1 січня 2019 року. Водночас низка пунктів, що стосуються виконання норм Закону, набирають чинності з 7 лютого 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: