Банківська система стане більш прозорою

Національний банк розширює перелік даних, що публікуються банками та НБУ й відображають стан діяльності банківської системи. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Незабаром Національний банк на сторінці офіційного Інтернет-представництва та банки на власних веб-сайтах почнуть оприлюднювати щомісяця дані про:

– стан виконання банками нового нормативу LCR;

– розмір кредитного ризику за класами боржників банку;

– розподіл кредитів, у тому числі непрацюючих, у розрізі видів економічної діяльності позичальників;

– розподіл вкладів фізичних осіб у розрізі суми вкладів та кількості вкладників в іноземній та національній валюті та суму можливого відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Ці дані будуть публікуватися за звітний місяць – до 30 числа кожного місяця, наступного за звітним, за січень – до 28 лютого, за грудень – до 1 лютого 2019 року.

Також НБУ і банки почнуть щороку публікувати результати оцінки стійкості банків і банківської системи України, зокрема, інформацію про:

– суму регулятивного та основного капіталу, значення нормативів достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) та основного капіталу (Н3): за даними банку за звітний рік; за результатами оцінки якості активів та прийнятності забезпечення за кредитними операціями банку; за кожен прогнозний рік за макроекономічними сценаріями, визначеними для банків, за якими оцінка стійкості здійснюється за трьома етапами.

– суму потреби (нестачі) в капіталі або необхідний рівень достатності капіталу за результатами оцінки стійкості.

Інформація за результатами оцінки стійкості публікується наприкінці року: банками до 28 грудня, Національним банком – до 31 грудня.

В НБУ запевняють, що зазначені зміни посилять рівень інформованості інвесторів, вкладників, клієнтів банків про стан банківської системи. У підсумку це позитивно вплине на рівень довіри до банків та сприятиме виконанню однієї зі стратегічних цілей Нацбанку – забезпечення стабільної, прозорої та ефективної банківської системи.

Інформація буде доступна на сайті Національного банку в розділі «Статистика – показники банківської системи».

Зазначені вище кроки затверджено Постановою Правління НБУ №157 від 27 грудня 2018 року «Про внесення змін до Постанови Правління Національного банку України від 15 лютого 2018 року №11». Вони набули чинності з 1 січня 2019 року, окрім тих, що стосуються результатів оцінки стійкості, які набули чинності з 27 грудня 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: