Відповідальне інвестування від Private Equity

privetequity

Фонди прямих інвестицій прагнуть відповідального інвестування. Про це свідчать результати міжнародного опитування, проведеного компанією PwC. В ньому взяли участь 111 керівників фондів прямих інвестицій (Private Equity) з 22 країн світу, що зробило його наймасштабнішим з усіх проведених на сьогоднішній день подібних опитувань.

У міру того як питання сталого розвитку стають все більш актуальними для компаній, фонди прямих інвестицій почали враховувати вимоги інвесторів щодо приділення окремої уваги факторам екології, соціальної відповідальності та корпоративного управління (Environmental, social and governance factors – ESG).

Сьогодні більшість фондів прямих інвестицій (70%) вже дали публічну обіцянку з усією відповідальністю підходити до здійснення інвестиційної діяльності. При цьому 96% опитаних фондів проводять офіційну політику відповідального інвестування або планують це зробити в найближчому майбутньому, а 83% респондентів надають своїм інвесторам звіти про діяльність в області охорони навколишнього середовища, соціальної відповідальності та корпоративного управління.

Однак, говорячи про те, скільки ще належить зробити в цій сфері, тільки 14% респондентів вказали, що вони отримали премію за високі показники у зазначеній області при виході з інвестиції. Ймовірно, це пов’язано з тим, що не так багато фондів (38%) на регулярній основі включають питання екології, соціальної відповідальності та корпоративного управління в програму виходу з інвестицій.

Фонди прямих інвестицій також визнають можливість появи і інших ризиків, при цьому головним завданням залишається питання управління ними. Наприклад, 85% опитаних стурбовані питаннями кібербезпеки, але тільки 27% вживають необхідних заходів у зв’язку із цим. Крім того, 64% респондентів висловили стурбованість у зв’язку з гендерним дисбалансом в самих фондах прямих інвестицій, але, як показують результати опитування, лише половина з них (46%) здійснили кроки для вирішення цього питання.

З часу останнього опитування керівників фондів прямих інвестицій, який проводився в 2013 році, в області управління питаннями охорони навколишнього середовища, соціальної відповідальності та корпоративного управління намітився помітний прогрес.

Європейські компанії застосовують прогресивні підходи в сфері відповідального інвестування, при цьому, як показали результати дослідження, найбільш значний ривок в цьому питанні зробили азіатські компанії. Число фондів прямих інвестицій, які оцінили переваги ініціатив в області ESG, зростає повільно, але неухильно, особливо у Франції. Сьогодні кожен п’ятий з опитаних визнає цінність своїх ініціатив щодо ESG – це майже вдвічі більше, ніж три роки тому.

Фонди прямих інвестицій стали розглядати питання ESG в якості однієї з основних складових процесу підготовки угоди. Сьогодні 60% учасників опитування стверджують, що вони завжди аналізують цільові компанії на наявність ризиків і можливостей у зазначеній сфері.

Слід також зауважити, що після ратифікації в 2015 році Цілей в галузі сталого розвитку тиск на бізнес посилиться, оскільки уряди будуть вводити нові нормативні вимоги і регламенти для досягнення 17 глобальних цілей, спрямованих на вирішення основних світових проблем.

prestonМалколм ПРЕСТОН, керівник міжнародної практики PwC в області сталого розвитку, зазначив: «Значна частка фондів прямих інвестицій здійснюють коригування своєї діяльності в галузі охорони навколишнього середовища, соціальної відповідальності та корпоративного управління, з тим щоб вона відповідала зазначеним Цілям в галузі сталого розвитку. Згідно з результатами опитування, 44% респондентів планують оцінити свій вплив на їх досягнення. По суті, ці цілі спрямовані на зниження ризиків, пов’язаних з питаннями сталого розвитку, такими як надмірне споживання ресурсів, використання джерел енергії або застосування неефективних способів роботи.

Досягнення Цілей в галузі сталого розвитку та постійна взаємодія з урядом, цілком ймовірно, ставатимуть все більш важливими завданнями для інвесторів в цілому і фондів прямих інвестицій, зокрема».

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: