НБУ удосконалив положення щодо аудиту в банках

Національний банк вніс зміни до двох своїх нормативних актів, якими регулюються питання проведення аудиту банків, інформує прес-служба НБУ.

Змінами до Положення про організацію внутрішнього аудиту в банках України Нацбанк гармонізував вимогу до освіти керівника підрозділу внутрішнього аудиту банку з вимогою до освіти керівника банку, визначеною статтею 42 Закону «Про банки і банківську діяльність». Вимога до їхньої освіти буде однаковою, зокрема, вони повинні мати вищу освіту.

Крім того, регулятор встановив вимогу щодо наявності досвіду роботи для керівника підрозділу внутрішнього аудиту у сфері аудиторської діяльності не менше п’яти років, з яких не менше трьох років у банку(ах). В Положенні також врегульовано порядок проведення внутрішнього аудиту в учасника банківської групи. Він проводиться підрозділом внутрішнього аудиту банківської групи, якщо учасник банківської групи згідно із законодавством не зобов’язаний створити власний підрозділ внутрішнього аудиту.

Зміною до Положення про порядок подання банком до НБУ аудиторського звіту за результатами щорічної перевірки фінансової звітності регулятор привів вимогу щодо складання банком форми статистичної звітності про структуру активів та зобов’язань за строками у відповідність до вимог нової редакції Правил організації статистичної звітності, що подається до НБУ.

Відповідні норми містяться у Постанові Правління НБУ №152 від 26 грудня 2018 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань аудиту банків», яка набула чинності з 29 грудня 2018 року. Зміна до Положення №90 набрала чинності з 1 січня 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: