В НБУ розповіли про інфляцію та валютне регулювання

Представники Нацбанку у ході інфодня окреслили чинники, які впливали на зростання цін у 2018 році, та основні шляхи валютної лібералізації. Про це повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

ІНФЛЯЦІЙНІ ЧИННИКИ

Зокрема, Заступник Голови НБУ Дмитро СОЛОГУБ озвучив головні фактори, які впливали на інфляцію у 2018 році. За його словами, інфляцію стимулювало підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів, зростання виробничих витрат під впливом підвищення заробітних плат, підвищення світових цін на нафту. Водночас головним стримуючим зростання цін фактором була жорстка монетарна політика Національного банку, який впродовж минулого року чотири рази підвищував облікову ставку – загалом на 3,5% до поточних 18% річних. У результаті, інфляція за підсумками року, хоча і відхилилася від цілі через дію чинників, на які монетарна політика має обмежений вплив, але вперше за п’ять років знизилася до однознакового рівня (9,8%).

ВАЛЮТНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

Зі свого боку Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ наголосив, що з 7 лютого 2019 року Національний банк здійснює перехід від тотального валютного контролю за операціями бізнесу та населення до ризик-орієнтованого підходу, який будується за принципом «більше ризиків – більше уваги, менше ризиків – менше уваги». Це означає, що замість формального підходу до кожної клієнтської операції банки будуть здійснювати нагляд, опираючись на суть транзакції: якщо вона не викликатиме сумнівів, від клієнтів не вимагатимуть додаткових документів чи будь-яких дій.

Керівник проектів та програм Департаменту відкритих ринків НБУ Емал БАХТАРІ зазначив, що як юридичні, так і фізичні особи отримали більшу свободу дій на валютному ринку. Він також розповів про інші ключові новації чергового етапу валютної лібералізації: збільшення граничного строку здійснення розрахунків за експортно-імпортними операціями вдвічі – до 365 днів, спрощення інвестицій і платежів за кордон, розширення переліку валютних операцій, які стануть доступними клієнтам банків з 7 лютого 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: