Криптовалютам в Україні пропонують надати статус «валютної цінності»

У такому випадку криптовалюта як «валютна цінність» підпадатиме під юрисдикцію Національного банку України та нового Закону «Про валюту та валютні операції», який набуде чинності з 7 лютого 2019 року, та регулюватиметься аналогічно іноземним фіатним валютам.

Про це, зокрема, йдеться у дослідженні «Криптовалюти в Україні: технологія, ринок, регулювання», яке було проведено експертами Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

Як зазначається у прес-релізі Проекту, автори дослідження вважають, що оподатковувати криптовалюту слід за правилами, застосовними для іноземної фіатної валюти, приватний продаж якої в Україні не оподатковується. Окрім того, вони впевнені, що законодавство захисту прав споживачів та з протидії відмиванню коштів має поширювати свою дію і на операторів послуг обміну криптовалют.

У дослідженні повідомляється, що, згідно з ринковими джерелами, криптовалютою в Україні володіють близько 100 тис. осіб, а річний обсяг торгівлі гривня/криптовалюти становить близько $775 млн. Крім того, відповідно до оцінки аналітиків Citi, Україна має один із найвищих у світі показників капіталу в біткоїнах у відсотковому відношенні до ВВП.

Слід нагадати, що криптовалюта привабила українців ще з моменту свого виникнення у 2009 році, частково завдяки ідеї децентралізації, а також у зв’язку з нестабільністю гривні. В Україні були засновані декілька компаній у галузі криптоактивів, серед яких Bitfury, Hacken, Distributed Lab, біржі Kuna та BTC Trade UA, Hotmine. В нашій країні чимало дилерів (біржі, обмінники, пірингові платформи (p2p)/фізичні особи) приймають та здійснюють банківські перекази до порогової суми 15 тис. грн. (приблизно $550), що підлягає моніторингу з метою протидії відмиванню коштів. При цьому чимало дилерів торгують онлайн, використовуючи банківські рахунки фізичних осіб. Транзакції з криптовалютою на значні суми проходять офлайн. В Інтернеті дилери формують клієнтську базу, потім деякі клієнти обмінюють більші суми при особистій зустрічі. Обсяг сектору майнінгу в Україні невеликий: у майнінг інвестовано близько $50 млн.

Провідне місце у «прийнятті» криптовалюти в Україні та в усьому світі посідають два основні чинники. По-перше, це розвиток технології, яка дозволить масштабувати криптовалютні мережі. Наразі розробники Біткоїну та Ефіріуму працюють над збільшенням пропускної здатності мереж, що дозволить їм обробляти комерційні об’єми транзакцій. Другим чинником розвитку криптовалют є їхнє регулювання через законодавчі та нормативні акти.

Більш детально – у дослідженні «Криптовалюти в Україні: технологія, ринок, регулювання»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: