Як ломбарди мають подавати звітність

Нацкомфінпослуг роз’яснила механізм подання ломбардами звітності до регулятора.

Як зазначається у повідомленні Комісії, Розпорядженням Нацкомфінпослуг №1636 від 18.09.2018 р. було затверджено Зміни до Порядку складання та подання звітності ломбардами до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг № 2740, які набули чинності з 16.11.2018 року.

Зміни до Порядку, зокрема, встановлюють, що ломбарди подають звітність в електронній формі у вигляді документів, передбачених цим Порядком, з використанням веб-інтерфейсу доступу до спеціалізованого програмного забезпечення, який розміщений на офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг. Обов’язковими реквізитами звітності ломбарду є кваліфіковані електронні підписи керівника та головного бухгалтера ломбарду, накладені з дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг.

Поданням звітності ломбарду є відправлення ломбардом звітності з накладеними кваліфікованими електронними підписами керівника та головного бухгалтера ломбарду відповідно до вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг з додаванням кваліфікованої електронної позначки часу в автоматичному режимі у базі даних спеціалізованого програмного забезпечення, засобами якого складається та подається до Нацкомфінпослуг звітність ломбарду.

Таким чином, починаючи з 16.11.2018 р. ломбарди подають звітність до Нацкомфінпослуг з урахуванням Змін до Порядку, і відповідно, річна звітність подається ломбардами в електронній формі з використанням кваліфікованих електронних підписів керівника та головного бухгалтера ломбарду.

Відповідно до чинного законодавства та з урахуванням технічної реалізації в КІС керівники та головні бухгалтери ломбардів можуть підписувати пакети звітності електронними цифровими підписами/кваліфікованими електронними підписами, отриманими через акредитовані центри сертифікації ключів (АЦСК) з такого переліку спеціалізованих установ: АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС; АЦСК органів юстиції України; АЦСК ТОВ «АРТ-Мастер»; АЦСК ТОВ «Ключові системи»; АЦСК ДП «Українські спеціалізовані системи»; АЦСК Державної казначейської служби; АЦСК ПАТ «Укрзалізниця»; АЦСК ПАТ КБ «Приватбанк»; АЦСК НБУ; АЦСК АТ «УКРСИББАНК».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: