Непрацюючі іпотечні кредити виставляються на “голландські аукціони”

Фонд гарантування вкладів оприлюднив результати продажу іпотечних кредитів фізичних осіб.

Як інформує прес-служба ФГВФО, протягом 2018 року Фонд виставив на продаж 370 пулів іпотечних кредитів банків, що ліквідуються. Усього це – 6769 кредитів на суму 18956,73 млн. грн.

Вже відбулося 6 успішних аукціонів з продажу пулів іпотечних кредитів, що складаються з 71 кредиту на загальну суму 26,16 млн. грн.

Слід нагадати, що Фонд гарантування продає непрацюючі іпотечні кредити фізичних осіб, починаючи з осені 2017 року. Кожен з кредитів був виставлений на індивідуальні торги за голландською моделлю аукціону в системі ProZorro.Продажі. Кожен лот пропонувалося придбати від 100% балансової вартості, і протягом дня ціна поступово знижувалась до 20% від номіналу. Тобто, викупити кредит можна було на будь-якому етапі торгів.

У такий спосіб було виставлено на торги майже 19 тис. кредитів, заборгованість за якими склала близько 40 млрд. грн. Із них продано на індивідуальних торгах до 2 тис. кредитів, заборгованість за якими склала близько 2,5 млрд. грн. Середній рівень конверсії (співвідношення ціни продажу до балансової заборгованості) – 25%.

З осені 2018 року непродані на індивідуальних торгах кредити були згруповані в пули, які виставлялись на продаж з дисконтом 50% від мінімальної ціни, що була встановлена на етапі індивідуальних торгів (це дорівнює приблизно 10% від номіналу). При цьому до складу такого «зібраного лоту» включаються щонайменше 10 активів, сукупною заборгованістю від 30 млн. грн.

Формувалися пули переважно за регіональним принципом – відповідно до місця знаходження застави за кредитом.

Якщо аукціони з продажу зазначених пулів будуть визнані такими, що не відбулися – у подальшому із них формуватимуться укрупнені пули, сукупною заборгованістю від 100 млн. грн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: