Десять пріоритетів для розвитку бізнесу в 2019 році

Члени Європейської Бізнес Асоціації виділили 10 пріоритетів, важливих для розвитку бізнесу у поточному році.

Як зазначається у прес-релізі ЄБА, вони направлені на створення комфортних умов європейського рівня для роботи та забезпечення відчутних кроків для розвитку країни.

Перший пріоритет – це конкретні кроки в напрямі протидії тіньовій економіці.

Йде мова про тотальну фіскалізацію та запровадження новітніх технологій РРО, промотування безготівкових розрахунків та діджиталізацію процесів комунікації держава-бізнес-громадянин. Наприклад, E-Receipt, використання POS терміналу для передачі даних до ДФС. Про них бізнес говорив вже неодноразово і все ж сподівається, що цього року відчутні зміни буде зроблено.

Другий пріоритет – валютна лібералізація.

Торік було прийнято Закон «Про валюту і валютні операції». Однак для його повної імплементації важливо забезпечити виконання вторинного законодавства та зняти існуючі валютні обмеження на валютному ринку, щоб перейти до режиму вільного руху капіталу.

Третій пріоритет – зниження податкового навантаження на фонд оплати праці та тиску на легальний бізнес.

Бізнес розуміє необхідність пошуку ресурсів для поповнення Державного бюджету та Пенсійного фонду. Водночас під гаслами боротьби з приховуванням реальних заробітних плат не слід запроваджувати вибіркове додаткове оподаткування саме сумлінних платників, які чесно декларують свої ринкові заробітні плати та сплачують податки.

«Окремо варто згадати про перевірки бізнесу. Цього року знято мораторій. Тож бізнес очікує, що вони будуть проходити відкрито та відповідно до чинних законодавчих норм. Сподіваємось, додаткового фіскального та адміністративного навантаження на бізнес в контексті передвиборчої компанії не буде. Хто порушив – нехай чесно відповідає. Але без маніпуляцій. І це правило має бути дійсним для всіх – і для бізнесу, і для контролюючих органів. Наприклад, ми давно говорили про індивідуальну відповідальність посадовців контролюючих органів за шкоду, завдану бізнесу їх неправомірними діями. Така норма є в чинному Податковому кодексі, але на практиці вона де-факто не працює. Чому б не забезпечити її належне виконання», – зазначила Заступник директора ЄБА Світлана МИХАЙЛОВСЬКА.

Четвертий пріоритет – прийняття Трудового кодексу та врегулювання проблем із працевлаштуванням іноземців.

Про ці зміни бізнес говорить вже декілька років. Тож врешті варто зробити крок на зустріч європейським умовам трудового законодавства, відкрити ринок праці України для якісних міжнародних спеціалістів, змінити ще радянський Кодекс законів про працю в Україні, який на сьогодні діє, сучасним документом. Передбачити більшу свободу в договірних відносинах між роботодавцем та працівником, більш гнучкі форми обліку та планування робочого часу, обмежити роль профспілок у певних аспектах тощо.

П’ятий пріоритет – продовження гармонізації законодавства України з нормами ЄС.

Шостий пріоритет – поводження з відходами.

Сьомий пріоритет – питання митниці.

Торік тривала робота над врегулювання роботи «єдиного вікна» на митниці. Водночас для прискорення проходження митного оформлення вантажів при здійсненні експортно-імпортних операцій важливим є впровадження інституту авторизованого економічного оператора (АЕО). Крім того, необхідно запровадити систему обміну інформацією з митними органами Європейського Союзу – New Computerised Transit System (NCTS). Для міжнародного бізнесу є важливою ефективна система обміну інформацією з митними органами, в тому числі з країнами ЄС, для забезпечення ефективного контролю і перешкоджання фальсифікації інформації про експорт та імпорт товарів.

Восьмий пріоритет – охорона здоров’я.

Дев’ятий пріоритет – впровадження ринку землі шляхом прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Наразі без його прийняття скасування Мораторію на купівлю-продаж землі є неможливим. Тож бізнес-спільнота підтримує прийняття даного закону, з урахуванням кращих європейських практик.

Десятий пріоритет впровадження закону про ринок електроенергії з 1 липня 2019 року.

Важливим також є запровадження аукціонів для купівлі/продажу електричної енергії, виробленої із відновлюваних джерел енергії, що сприятиме рівномірному розвитку галузі та залученню інвестицій.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: