Як держбанки мають реструктурувати непрацюючі кредити

Відповідні роз’яснення містяться у «Рекомендаціях (принципах) щодо роботи банків державного сектору із непрацюючими кредитами (NPLs)», затверджених Радою з фінансової стабільності. 

За інформацією прес-служби НБУ, затвердження та оприлюднення цих Рекомендацій РФС передбачене Меморандумом між Україною та МВФ і має сприяти зниженню одного із системних ризиків для фінансової стабільності України, пов’язаного із надмірним обсягом непрацюючих кредитів у банківській системі.

Рекомендації розроблені додатково до вимог Закону України «Про фінансову реструктуризацію» робочою групою, утвореною РФС з представників Національного банку, Міністерства фінансів та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Вони стосуються лише процесу реструктуризації великих кредитів, тобто більших ніж 5% від регулятивного капіталу банків, та визначають базові передумови, дотримання яких забезпечать справедливість та прозорість процесу реструктуризації, а також захист інтересів держави як кінцевого власника банків.

Рекомендації не є юридично зобов’язуючими, проте РФС залишає за собою право отримати від держбанків пояснення у разі їх недотримання. Банки державного сектору звітуватимуть Раді з фінансової стабільності про прогрес у реструктуризації непрацюючих кредитів кожні півроку. Перший звіт очікується в лютому поточного року.

Рекомендації набрали чинності з 9 січня 2019 року та діють до моменту вступу в дію нормативно-правового акта НБУ щодо організації банками процесу управління непрацюючими активами, який наразі розробляється спільно зі Світовим банком.

Слід зазначити, що ці Рекомендації розроблені для банків державного сектору, однак банки з приватним капіталом також можуть використовувати їх у своїй роботі.

Більш детально – у Рекомендаціях (принципах) щодо роботи банків державного сектору із непрацюючими кредитами (NPLs)

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: