Перелік банків для валютних інтервенцій майже не змінився

Національний банк затвердив перелік банків, які зможуть брати участь у валютних інтервенціях НБУ у формі запиту щодо найкращого курсу в І кварталі 2019 року.

Як повідомляє прес-служба регулятора, згідно з критеріями відбору банків, у такій формі валютної інтервенції можуть брати участь 20 установ, які за підсумками попереднього кварталу мали найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. Цей загальний рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному із трьох складових рейтингів, побудованих за трьома прозорими критеріями:

– обсяг операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб’єктами ринку та Національним банком (питома вага місця в цьому рейтингу в обрахунку загального рейтингу становить 50%);

– обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага місця в цьому рейтингу – 30%);

– обсяг активів банку (питома вага місця в цьому рейтингу – 20%).

Відповідно до вказаних критеріїв, у I кварталі 2019 року до переліку банків-учасників валютної інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу було додано ПАТ «Банк Інвестицій та Заощаджень» і виключено АТ «Банк Кредит Дніпро».

Таким чином, у січні-березні 2019 року брати участь у таких інтервенціях зможуть наступні фінансові установи:

– ПАТ «Альфа-Банк»;

-АТ «Банк Альянс»;

– ПАТ «Банк Інвестицій та Заощаджень»;

– ПАТ «КБ «Глобус»;

– ПАT «ІНГ Банк Україна»;

– АКБ «Індустріалбанк»;

– ПАТ «Креді Агріколь Банк»;

– АТ «ОТП Банк»;

– АТ «Ощадбанк»;

– АБ «Південний»;

– АТ КБ «Приватбанк»;

– ПАT «ПУМБ»;

– АТ «Райффайзен Банк Аваль»;

– АТ «Сбербанк»;

– АТ «Сітібанк»;

– АТ «Таскомбанк»;

– АБ «Укргазбанк»;

– АТ «Укрексімбанк»;

– АТ «УкрСиббанк»;

 – ПАТ «Укрсоцбанк».

Слід нагадати, що інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу були запроваджені відповідно до Стратегії валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки і проводяться з початку 2017 року.

У 2018 році Національний банк купив на міжбанківському валютному ринку майже $3,2 млрд., у тому числі через інтервенції за формою запиту щодо найкращого курсу – понад $699 млн. За цей період НБУ продав на міжбанківському валютному ринку $1,8 млрд., у тому числі через інтервенції за формою запиту щодо найкращого курсу – $333 млн.

Валютна інтервенція у такій формі здійснюється наступним чином. Спочатку Національний банк проводить одночасний запит у банків щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти через функціонал торговельно-інформаційних систем Блумберг або Рейтер. Отримавши пропозиції банків, НБУ укладає угоду з тим банком, який запропонував найкращу ціну.

З квітня 2018 року передбачено можливість проведення інтервенції за найкращим курсом двома шляхами. Перший – той, яким вона проводилися до цього, а саме шляхом запиту щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти у суб’єктів ринку через торговельно-інформаційні системи та укладення угод із суб’єктом ринку, який запропонував цю ціну. Другий – шляхом вибору найкращої ціни купівлі/продажу іноземної валюти з наявних у торговельно-інформаційних системах котирувань суб’єктів ринку та укладення угод із суб’єктом ринку, який запропонував цю ціну (тобто через Matching – новий функціонал для укладання угод у торговельно-інформаційних системах).

Якщо у першому випадку, враховуючи технічні особливості інших функціоналів, у інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу можуть брати участь лише 20 установ, то у випадку проведення інтервенції за найкращим курсом через Matching взяти в ній участь можуть всі банки, що користуються новим функціоналом.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: