У 2018 році було виявлено 78 нелегальних пунктів обміну валют

Національний банк за 2018 рік здійснив 1103 перевірки структурних підрозділів (пунктів обміну валюти) небанківських фінансових установ (НФУ) щодо дотримання порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій. Про це інформує прес-служба регулятора.

Перевірки здійснювалися у всіх областях України та у м. Києві.

Серед виявлених порушень порядку здійснення валютно-обмінних операцій найсуттєвішими були такі:

– проведення валютно-обмінних операцій без відповідного документального оформлення;

– значна невідповідність між обсягами готівкових коштів у касі НФУ та бухгалтерськими звітними документами;

– не надання під час перевірки документів, матеріалів, інформації на запит уповноваженого працівника НБУ;

– перешкоджання проведенню перевірки.

Для зменшення кількості порушень Національний банк неодноразово проводив роз’яснювальну роботу серед керівників НФУ щодо необхідності дотримання правил здійснення валютно-обмінних операцій. Крім того, враховуючи зауваження та побажання ринку, НБУ у 2018 році удосконалив нормативно-правові акти з питань здійснення валютно-обмінних операцій. Зокрема, були класифіковані суттєві порушення обмінними пунктами та конкретизовані підстави для відкликання генеральної ліцензії на здійснення валютно-обмінних операцій.

Національний банк також визначив єдині вимоги до організації захисту приміщень пунктів з обміну валют, зменшив фінансове навантаження на НФУ шляхом надання можливості використання сейфів меншого класу опору, скасував необхідність формування обмінними пунктами двох квитанцій, які по суті дублюють одна одну тощо.

Результатом комплексної роботи регулятора стало покращення діяльності НФУ з обміну валют та організації захисту приміщень, значне – у півтора рази – зростання офіційно відображених операцій з купівлі/продажу готівкової іноземної валюти, виявлення та припинення у взаємодії з правоохоронними органами діяльності незаконних пунктів обміну валюти.

Слід зазначити, що під час проведення перевірок пунктів обміну валют у 2018 році було виявлено 78, які працювали нелегально у м. Києві, в Закарпатській, Харківській, Донецькій, Львівській, Івано-Франківській, Черкаській, Чернівецькій, Миколаївській, Рівненській та Дніпропетровській областях.

Інформацію про нелегальні обмінні пункти Національний банк надіслав до правоохоронних органів.

Найефективнішою була співпраця з підрозділами захисту економіки Національної поліції України у Києві, Київській, Харківській, Львівській, Івано-Франківській, Донецькій та Закарпатській областях, які повідомили Національний банк про заходи, вжиті для припинення діяльності незаконних обмінних пунктів.

Дані про виявлені нелегальні обмінні пункти з відповідними фото Національний банк також розміщує на своєму офіційному сайті у розділі «Незаконні пункти обміну валюти».

Детальну інформацію про видані Національним банком генеральні ліцензії небанківським фінансовим установам можна знайти на офіційному сайті Національного банку в пошуковій системі «Інформація про видані ліцензії небанківським фінансовим установам та іншим юридичним особам (крім банків)».

Крім того, відповідно до Постанови Правління НБУ №962 від 01.07.2016 р. діє Реєстр приміщень, які здійснюють ліцензовану діяльність з обміну валют або надання інших фінансових послуг з використанням готівки в національній та іноземній валютах.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: