Нацбанк повідомив про шахрайські операції з платіжними картками

Торік найбільша кількість шахрайських операцій з платіжними картками проводилася у мережі Інтернет та стосувалася методів соціальної інженерії, коли зловмисники входять у довіру до держателів карток та випитують у них персональні дані, реквізити платіжних карток або спонукають власників рахунків до здійснення переказу коштів на користь шахраїв.

Така інформація була оприлюднена під час прес-брифінгу «Статистика та тенденції платіжного шахрайства у 2018 році в Україні. Підсумки міжбанківської та міжвідомчої роботи з протидії платіжному шахрайству та кіберзлочинам», повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

«Загалом у першому півріччі 2018 року на 1 млн. грн. видаткових операцій з використанням платіжних карток лише 64 грн. припадало на незаконні операції. За підсумками 2017 року ця сума становила 77 грн., у 2016 році – майже 110 грн.», – розповів Заступник начальника управління роздрібних платежів Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Владислав ДИКИЙ. Він додав, що впродовж наступного місяця Національний банк повідомить докладну статистику із цього питання за весь 2018 рік.

Владислав Дикий також зауважив, що на сьогодні найбезпечнішим способом використання платіжних карток є операції в торговельній мережі (у порівнянні зі збитками, понесеними держателями та банками за шахрайськими операціями, здійсненими через мережу Інтернет та банкомати).

Водночас він наголосив, що користувачі платіжних карток мають бути обачними та не розголошувати особисту інформацію та реквізити платіжних карток (термін її дії, код CVС2/CVV2, ПІН-код до картки), а також логін/пароль для входу у веб-банкінг, одноразові паролі для проведення додаткової автентифікації, адже представники банків ніколи не запитують цю інформацію.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: