Ринок FinTech в Україні демонструє швидкий прогрес

FinTech на сьогодні є основним драйвером для зростання фінансової інклюзії в Україні.

Про потенціал розвитку цього ринку розповіла Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА у Відні під час конференції «Balancing Fintech Opportunities and Risks: Implementing the Bali Fintech Agenda», повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

«Ринок FinTech в Україні демонструє швидкий прогрес. Понад 40% від усього загалу активних фінтех-компаній були засновані у 2016 році або пізніше. Більшість із них сфокусовані на роботі у сфері платежів та грошових переказів, що обумовлено особливостями місцевого ринку фінансових послуг. Проте зі стрімким зростанням цього ринку також зростають і ризики, як-от належний захист персональних даних та прозоре розкриття інформації про продукти та послуги. Упередження цих потенційних загроз сьогодні ускладнене розподілом регулювання цієї сфери між трьома регуляторами. Саме тому ухвалення закону про «спліт» Нацкомфінпослуг забезпечить цей ринок ефективним пруденційним наглядом і мінімізує ризики», – наголосила Катерина Рожкова.

Іншими кроками регулятора у цьому напрямі, за її словами, повинні стати:

– затвердження національної стратегії з фінансової інклюзії;

– створення комунікаційного майданчика – фінтех-пісочниці;

– імплементація європейської платіжної директиви PSD2;

– створення Центру кіберзахисту для банків при НБУ.

«Для розвитку FinTech в Україні Національний банк продовжить працювати над розширенням шляхів дистанційного продажу банківських продуктів, дистанційної ідентифікації клієнтів (BankID, VideoID) та підвищенням фінансової грамотності населення», – додала пані Рожкова.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: