Українські біржі зберігають конкурентні позиції в Європі за обсягом торгів облігаціями

ФБ «Перспектива» у 2018 році посіла 10 місце серед європейських фондових бірж за обсягом торгів держоблігаціями, повідомляє прес-служба Біржі. 

Як свідчать дані статистики за грудень 2018 року, опублікованої Всесвітньою федерацією бірж (the World Federation of Exchanges, WSE) та Європейською федерацією фондових бірж (the Federation of European Securities Exchanges, FESE), українські фондові біржі зберігають конкурентні позиції в Європі за обсягом торгів облігаціями.

Думки WSE та FESE збігаються не повною мірою, до того ж статистичні дані публікуються в різних валютах, тож є необхідність в суміщенні даних цих майданчиків.

 За результатами торгів у 2018 році, серед 25 європейських бірж, які проводять активні торги облігаціями, ФБ «Перспектива» посіла 12 місце ($4,6 млрд.), ПФТС – 13 місце ($4,2 млрд.), «Українська біржа» – 16 місце ($0,6 млрд.). Сукупно на фондових біржах України обсяг торгів облігаціями оцінюється в $9,4 млрд., що порівнювано з показниками Deutsche Boerse AG (10 місце, $9,9 млрд.) та майже вдвічі перевищує показники групи Euronext (11 місце, $4,9 млрд.).

Серед пострадянських країн український біржовий борговий ринок суттєво поступається за ліквідністю Московській ($165 млрд.) та Казахстанській біржам ($11,4 млрд.), не кажучи вже про Nasdaq Nordic Exchanges ($277 млрд.), до складу якої входять майданчики Балтії. Разом із тим, сукупний обсяг торгів облігаціями на українських фондових біржах перевищує показники не лише біржі Білорусі ($3,2 млрд.), але ще 11 європейських біржових майданчиків, включаючи Warsaw SE та Wiener Borse.

Для порівняння: за підсумками 2017 року ФБ «Перспектива» посідала за обсягом торгів облігаціями 11 місце ($4,7 млрд.), ПФТС – 13 місце ($2,3 млрд.), «Українська біржа» – 17 місце ($0,3 млрд.). Сукупно обсяг торгів облігаціями на фондових біржах України оцінювався в $7,3 млрд. та відповідав показникам Euronext.

Ще вищі позиції посідали українські біржі за показниками торгів держоблігаціями. За результатами торгів у 2018 році, серед 23 європейських майданчиків, на яких відбуваються торги цими фінансовими інструментами, ФБ «Перспектива» посіла 10 місце ($4,6 млрд.), ПФТС – 11 місце ($4,0 млрд.), «Українська біржа» – 15 місце ($0,6 млрд.). Сукупно на фондових біржах України обсяг торгів державними облігаціями оцінювався в $9,1 млрд., що перевищило показники Deutsche Boerse AG ($8,7 млрд. за даними WFE).

У цілому, на європейських фондових біржах торік було сформовано 66% загального обсягу біржових угод з облігаціями у світі. Порівняно з попереднім роком обсяг торгів облігаціями в Європі скоротився на 31% (переважно через значне зменшення обсягів торгів LSE Group та Nasdaq Nordic Exchanges – на 97% та 84% відповідно; натомість суттєво зросла активність на BME Spanish Exchanges, Oslo Bors та Irish SE – на 41%, 273% та 127% відповідно).

Разом із тим, Європа залишається регіоном-лідером за активністю біржового ринку облігацій. І саме в цьому регіоні українські фондові біржі зберігають конкурентні позиції, завдяки достатньо значущому, навіть за європейськими мірками, розвитку регульованого боргового ринку.

Натомість щодо інших фінансових інструментів українські фондові майданчики посідають останні місця в європейських та глобальних рейтингах. Зокрема, обсяг торгів акціями на всіх українських фондових біржах у 2018 році (не в останню чергу через славнозвісний squeeze-out) оцінювався лише в $42 млн. Це на кілька порядків менше, ніж на майданчиках-лідерах в Європі (BATS Chi-x Europe – $11,79 трлн., LSE Group – $4,77 трлн., Deutsche Boerse AG – $2,35 трлн., Euronext – $2,26 трлн., SIX Swiss Exchange – $1,1 трлн.). Крім того, українські обсяги менше за результати будь-якої європейської біржі, навіть з найменшими показниками торгів акціями (Belarusian CSE – $47 млн., Malta SE – $95 млн., Luxembourg SE – $98 млн., Cyprus SE – $114 млн., Bulgarian SE – $220 млн., Zagreb SE – $375 млн.).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: