Стійкість банків оцінюватиметься по-новому

Національний банк змінив підходи до визначення результатів оцінки стійкості банків і банківської системи, інформує прес-служба НБУ. 

Зокрема, регулятор визначатиме необхідний рівень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу та нормативу достатності основного капіталу за результатами оцінки стійкості банків. При цьому Нацбанк дозволив банкам досягати необхідного рівня цих нормативів до кінця 2019 року шляхом як збільшення розміру капіталу, так і реструктуризації активів та/або зобов’язань банку.

Зазначені норми передбачені Постановою Правління НБУ від 17 січня 2019 року №21 «Про затвердження Змін до Положення про здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України». Вони набрали чинності з 26 січня 2019 року.

Слід нагадати, що Національний банк у 2018 році започаткував проведення щорічної оцінки стійкості банків та банківської системи України. За підсумками оцінки стійкості банків у 2018 році регулятор визначав суму потреби (нестачі) в їхньому капіталі. Банки забезпечували покриття нестачі в капіталі шляхом виконання програми капіталізації та/або плану реструктуризації.

Наприкінці минулого року Національний банк опублікував результати оцінки стійкості банків у розрізі банківських установ. Вони свідчать, що банківський сектор є достатньо капіталізованим, проте має збільшувати запас міцності, щоб посилити стійкість до можливих криз.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: