Нацбанк виявив підозрілі операції у півсотні фінансових установ

НБУ в межах взаємодії з Держфінмоніторингом та правоохоронними органами у 2018 році надав їм відомості, що можуть свідчити про організовану злочинну діяльність.

Ці дані були отримані під час здійснення перевірок з питань фінансового моніторингу та щодо дотримання валютного законодавства.

Так, за даними прес-служби Нацбанку, за 2018 рік НБУ надіслав Службі безпеки України інформацію щодо 42 банків та 8 небанківських фінансових установ, а саме:

– за результатами перевірок з питань фінансового моніторингу надіслано 39 листів з інформацією про підозрілі фінансові операції клієнтів банків. Йдеться про фінансові операції на загальну суму понад 67,5 млрд. грн., $68,1 млн., 11,8 млн. євро;

– за результатами валютного контролю з метою реалізації державної політики у сфері боротьби з організованою злочинністю надіслано 17 листів про великомасштабні операції клієнтів банків на загальну суму понад 839,6 млн. грн., $738,4 млн., 8,8 млн. євро, 57,2 млн. руб.

Також упродовж минулого року НБУ надіслав до Національного антикорупційного бюро України 7 повідомлень про підозрілі фінансові операції банківських клієнтів.

Надана правоохоронцям інформація здебільшого стосувалась проведення клієнтами банків фінансових операцій, характер або наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов’язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (переведенням) безготівкових коштів у готівку, здійсненням фіктивного підприємництва, уникненням оподаткування.

Аналогічна інформація надсилалась Національним банком до спеціально уповноваженого органу – Державної служби фінансового моніторингу України – відповідно до Договору про співробітництво та обмін інформацією.

В НБУ нагадують, що Комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL) у своєму звіті від 30 січня 2018 року підтвердив, що Україна є надійною юрисдикцією в питаннях боротьби з відмиванням коштів й фінансуванням тероризму, а також звернув увагу на високий рівень регуляторної та наглядової діяльності за банківським сектором.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: