Банки та фінансові компанії почали активно застосовувати процедуру фінансової реструктуризації

Фінансова реструктуризація зменшила обсяги NPL більш ніж на 20 млрд. грн.

Як повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України, з жовтня 2016 року в Україні діє Закон «Про фінансову реструктуризацію», який базується на кращих світових практиках – Стамбульському та Лондонському підходах до урегулювання заборгованості корпоративних боржників перед банківськими установами.

НАБУ спільно з ЄБРР є активними учасниками процесу розробки цього Закону та надають адміністративну і фінансову підтримку Секретаріату фінансової реструктуризації, основним завданням якого є забезпечення проведення процедур фінансової реструктуризації відповідно до положень Закону.

За результатами його реалізації, станом на 01.01.2019 р. Секретаріатом зареєстровано 21 процедуру на загальну суму 27,5 млрд. грн., з яких успішно завершено (підписано план реструктуризації) 17 процедур на загальну суму 22,6 млрд. грн.

У тому числі, в 2018 році відкрито 12 процедур на суму 19,5 млрд. грн., реструктуризація заборгованості проведена в 10 процедурах на суму 16,9 млрд. грн.

Проаналізувавши вплив Закону на галузі вітчизняної економіки, в НАБУ дійшли висновку, що найбільший обсяг заборгованості, яка реструктуризована або процедури урегулювання знаходяться у стадії завершення, спостерігається у сфері операцій з нерухомістю – 43,32% від загальної суми усіх процедур або 11931 млн. грн. У галузі металургії дещо менший обсяг – 8,81% від усіх процедур або 5180 млн. грн., у галузі роздрібної торгівлі – 12,88% або 3548 млн. грн., сільського господарства -18,56% або 5111 млн. грн., в інших галузях – 6,5% або 1636 млн. грн.

В Асоціації зазначають, що дія Закону триває – банки та боржники, які вивчили цей інструмент, продовжують його використовувати. Так, з початку 2019 року відкрито три нових справи щодо фінансової реструктуризації заборгованості.

Лідером банківського сектору щодо проведення процедур фінансової реструктуризації залишається «Ощадбанк». Разом із цим, банки та фінансові компанії почали активніше застосовувати цей інструмент – Законом про фінансову реструктуризацію також скористалися «Укргазбанк», «Індустріалбанк», «Альфа Банк», ТОВ «Морган Кепітал» та інші.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: