Основною проблемою для невеликих банків є відсутність стратегії розвитку

Національний банк майже завершив оцінку банків у рамках SREP (Supervisory Review and Evaluation Process).

Про це повідомила Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА під час робочої зустрічі Клубу невеликих банків, що відбулася в Незалежній асоціації банків України, йдеться на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

«Минулого року ми здійснювали оцінку банків у рамках SREP за новою методологією, яка в майбутньому буде удосконалюватись, наближаючись до європейських стандартів. Сьогодні ця оцінка включає аналіз чотирьох основних компонентів: життєздатності та стійкості бізнес-моделі, якості корпоративного управління, ризиків капіталу та ризиків ліквідності. На жаль, серед 40 середніх та невеликих банків – у понад 20 фінустанов оцінки виявились незадовільними. Поки основною проблемою для невеликих банків залишається відсутність стратегії розвитку та, як результат, нежиттєздатність бізнес-моделі. Ще одне важливе питання – джерело коштів для підтримки капіталу банку», – констатувала Катерина Рожкова.

За її словами, по завершенню оцінки регулятор окремо обговорить з кожним банком стратегію та бачення подальшої роботи у фінансовому секторі.

«Сьогодні фінансовий сектор стає все більш технологічним, і деякі небанківські установи завдяки впровадженню новітніх технологічних рішень пропонують клієнтам доступніші сервіси. Ми неодноразово наголошували, що для тих невеликих банків, які не мають стратегії та бачення подальшого розвитку, є три основні шляхи: робота з підвищення ефективності бізнес-моделі, консолідація та злиття з іншими банками або добровільна відмова від банківської ліцензії», – наголосила пані Рожкова.

Окрім питання оцінки банків у рамках SREP, НБУ обговорив з банками інші питання, пов’язані з особливостями корпоративного управління, поданням фінансової звітності та запровадженням міжнародного номеру банківського рахунку IBAN.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: