Небанківський фінансовий сектор не має системного законодавства

Національний банк підтримує законопроекти, на схваленні яких вже не перший рік наполягають страхові компанії та інші гравці небанківського фінансового ринку, зокрема законопроекти щодо страхування, захисту прав споживачів фінпослуг та фінансового омбудсмена. Окремим важливим завданням для ринку є запровадження та слідування Кодексу ринкової поведінки. 

Про це під час семінару компанії EY «Страховий ринок. Регуляторнi виклики та цифровi можливостi» розповів Заступник директора Департаменту стратегії і реформування НБУ Михайло ВІДЯКІН, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Він наголосив, що небанківський фінансовий ринок, на жаль, всі роки незалежності не мав сучасного, прозорого та системного законодавства, яке б допомогло вирішити основні його проблеми, серед яких:

– непрозорість та неподання звітності;

– невиконання страхових зобов’язань;

– концентрація ринку;

– уникнення оподаткування;

– систематичні порушення прав споживачів;

– низький рівень довіри населення до страхування.

За словами Михайла Відякіна, перша та базова умова для покращення ситуації на страховому ринку – голосування за законопроект №2413а, відомий як «спліт» Нацкомфінпослуг. Це дасть ринку дві найважливіші для подальшого розвитку «опори» – незалежного та інституційно спроможного регулятора та впровадження ризик-орієнтованого нагляду для усунення основних проблем ринку. Національний банк сподівається на ухвалення законопроекту про «спліт» Верховною Радою цього року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: