Оцінка ризиків – справа національна

riskДержфінмоніторинг представив Звіт про проведення Національної оцінки ризиків у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму.

Як повідомляє прес-служба відомства, дана оцінка була проведена на виконання Рекомендацій FATF та відповідно до статті 21 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» та Порядку проведення національної оцінки ризиків у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму і оприлюднення її результатів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України та Національного банку України від 16.09.2015 р. №717.

Звіт представляє собою перше фундаментальне дослідження в цій сфері. Національна оцінка ризиків є системою заходів, які здійснюються з метою визначення (виявлення) ризиків (загроз) легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму, їх аналіз, оцінка та розроблення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та/або зменшення негативних наслідків.

Результати Національної оцінки ризиків – це підсумок спільної роботи всіх учасників системи фінансового моніторингу. Зокрема, вона базується на офіційній інформації, що була отримана від:

– державних органів (регуляторів фінансових та нефінансових ринків, правоохоронних і розвідувальних органів, органів судової влади та інших органів державної влади);

– приватного сектору (суб’єктів первинного фінансового моніторингу, галузевих асоціацій та саморегулівних організацій, експертів, дослідників, науковців тощо).

Результати Національної оцінки ризиків верифіковано шляхом використання сучасних науково-соціологічних методів.

Під час презентації Звіту Голова Держфінмоніторингу Ігор Черкаський відмітив: «Ми завершили Національну оцінку ризиків в Україні. Це був не легкий, але цікавий проект, який ми реалізували. Реалізували успішно. Перша Національна оцінка ризиків в Україні виявила об’єктивні загрози та ризики. Ми ідентифікували проблеми, які існують у системі боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Звіт представляє собою перше фундаментальне дослідження з проведення національної оцінки ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму».

За результатами здійсненого оцінювання ризиків будуть підготовлені та представлені в установленому порядку Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та/або зменшення негативних наслідків.

Більш детально – у Звіті Держфінмоніторингу

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: